Wejście usb spaliło moduł wifi DOSŁOWNIE

kupiłem sobie niedawno nowy komputer, zadowolony z zakupu postanowiłem zainstalować sterowniki do zewnętrznego wi-fi by mieć internet, jednak po mimo instalacji sterowników komputer nie widział urządzenia, bawiąc się w ustawieniach sieci nagle poczułem spaleniznę … i nie myliłem się modem miał wypaloną dziurę w obudowie, natomiast po podłączeniu z tyłu od razu się uruchomił i mogłem połączyć się z internetem(tak mimo dziury działa, też się dziwię) problem dotyczy tylko przednich wejść usb, jak podłączyłem starego pendrive to ten również zaczął się grzać jednak szybko go wyjąłem

 

 

 

płyta główna asrock 960Gc 

moduł wi-fi wusb-150a

Zasilacz ATX 500W

obudowa BANDIT LCD

amd fx 6300

gtx 750

8gb ddr3

500gb sata2

 

jak zły temat to proszę o przeniesinie

Masz źle podłączone lub wadliwe przewody od panelu przedniego do płyty głównej. Kto składał ten komputer?

 

 

PS. klawisz SHIFT też Ci nawalił.

Albo ci “bandyci” co wyprodukowali tą obudowę popisowo ją spartolili i źle zrobili połączenia w wyprowadzonych na przód złączach albo ten kto składał tego kompa źle podłączył przednie złącza obudowy do płyty głównej np. podłączając kabel od nich do złącza FireWire (oznaczane również jako IEEE 1394) na płycie głównej które oczywiście nie jest w żadnym stopniu z USB kompatybilne i na pewno będzie palić każde urządzenie USB które zostanie tam podłączone.

Przy okazji zapoznaj się też z tym Artykułem puki jeszcze nic innego ci się nie popaliło bo jest wysoce prawdopodobne że masz w tej obudowie zasilacz z czarnej listy.

Nie ma go na liście uff…, Choć jest zasilacz bandit a jam mam obudowę bandit lcd, Czy to ma jakieś znacznie, na spisie podzespołów piszę ,zasilacz ATX 500W. A po czym wywnioskowałeś, że mam kiepski zasilacz?

Po tym, że ta “marka” to nie żadna marka. To, że nie ma go na liście, nie jest żadnym pocieszeniem, nie ma go też na liście zaufanych marek.

Zaufany producent chwali się marką i modelem gdzie tylko może, ten co chce coś ukryć ukrywa wszystko co tylko może i jak może.

Możesz otworzyć obudowę i spisać całe oznaczenie tego zasilacza lub zrobić jego zdjęcie?

Niestety Nie mam odpowiednich narzędzi, zero śrubokrętów,nic. zasilacz kosztował 63zł, jak sąsiad wróci, (a nie wiem gdzie polazł) to pożyczę od niego śrubokręt bo już nie raz od niego pożyczam narzędzia, czy za tę cenę można kupić dobry zasilacz na dzień dzisiejszy?

Na pewno nie, jest to zwykły chińczyk najniższej jakości.

Za 63 zł nowy, markowy, 500W? Marzenie…

A w jakich granicach cenowych dostanę? Mógłbym dostać jakąś propozycję do mojego Komputera? Sscreny zasilacza postaram się juto wrzucić.

Hmm na tej płycie z tego co widzę nie ma  FireWire… W sumie nie widzę nic co mogłoby przy normalnym nie siłowym podłączaniu spowodowac efekty opisane przez  kolegę. Chyba że  te USB w obudowie  podłączane jest przez “luźne” wtyczki a nie zblokowane.

Edycja

Jak co to mam Aerocool VP-450 450W 80+ OEM z Morele na Gwarancji jeszcze chyba do września 2016 z ceną zejdę do 100+ koszty wysylki

Jeśli mam gwarancję bezplombową, i odzielną gwarancję na podzespoły, to do czego mogę się posunąć z komputerem?

Choćby rozebrać na części.

Jak ty go nie składałeś i jest na gwarancji to oddaj do sprzedawcy niech oni się martwią. Przynajmniej jak im się coś sfajczy np płyta główna to nie będzie wymówki że to twoja wina :stuck_out_tongue:

 

btw sprawdź czy twój sprzęt nie grzeje się w innych usb, mnie się tak czytnik sfajczył :stuck_out_tongue:

Trafna uwaga bo za to może być też odpowiedzialny ten zasilacz.

No to jest, skoro sam piszesz że twój zasilacz to bandit no ta nazwa jest zaraz na początku tej czarnej listy (nazwy w kolejności alfabetycznej).

Nie za tą cenę, ja do mojego kupiłem nie nowego a regenerowanego CoolerMaster’a (używany ale regenerowany) i zapłaciłem ponad 80zł, ca całkiem nowy renomowany trzeba liczyć ze 200zł.

Renomowane marki to:

Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (tylko nowy, nieregenerowany), Modecom (tylko modele MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, ThermalTake, Topower, Xilence (tylko nowe modele od 2012r), Yesico, Zalman.

Trzymając się dokładnie tej listy i kupując tylko całkiem nowe lub używane ale tylko po regeneracji (z wyjątkiem Fortrona - jego tylko nowego) masz pewność że nic ci się w kompie nie uszkodzi od niego.

Inna sprawa że ten bandit już mógł dokonać zniszczeń które wyjdą za jakiś czas więc najlepiej by było zażądać od sprzedawcy zamontowania tam renomowanego i wymiany płyty głównej na nową (najczęściej obrywa właśnie płyta) o ile na to pójdzie i nie wciśnie ci jakiegoś innego szajsu albo gorszej płyty.

Najlepiej jednak zawsze samemu składać jak tylko ma się odrobinę pojęcia.

Opis podzespołów jak z allegro więc podejrzewam że i stamtąd pochodzi komputer, więc nie ma się czemu dziwić że jest taki a nie inny zasilacz.