Wellsof bać się czy nie?

Dzisiaj klikając niechcąco w reklamę otworzyło mi się okienko które uporczywie nie dało się zamknąć. Po chwili zacząłem czytać co jest napisane na tej stronie i sie trochę przestraszyłem (twarz Komorowskiego, wszędzie napisy policja słowo “oskarżony”). No to ja szybko za router, odłączyłem go oraz zamknąłem kompa. Potem włączyłem kompa i było wszystkow porządku . Nic mi już nie wyskakiwało . Posprawdzałem autostart, przeskanowałem kompa dwoma antywirusami i nic użyłem przywracania systemu w wersji z przez 4 dni. Na interecie trochę poczytałem o tym wirusie i ludzie mają takie problemy, że np. zamiast pulpitu są ostrzeżenia itd. a u mnie wszystko wróciło do normy. Czy jest się czego bać? Może być gdziej ukryty ten wirus i podpierdzielać mi hasła itp.? Czy moze potem się uaktywnić?

Teraz jest wersja tego trojana w postaci zwykłej strony internetowej, która ma tylko przestraszyć użytkownika.

Prawdopodobnie trafiłeś na taką właśnie wersję, bo inaczej po restarcie system zostałby zablokowany.

To by się zgadzało. Bo właśnie jak chciałem zamknąć to okienko to byłą odmowa i tak w kółko. To ja ctrl+alt+delete i wyłączyłem mozille:) Czyli nie ma sie czego bać? :slight_smile: