Wellsof bać się czy nie?

(gratis) #1

Dzisiaj klikając niechcąco w reklamę otworzyło mi się okienko które uporczywie nie dało się zamknąć. Po chwili zacząłem czytać co jest napisane na tej stronie i sie trochę przestraszyłem (twarz Komorowskiego, wszędzie napisy policja słowo "oskarżony"). No to ja szybko za router, odłączyłem go oraz zamknąłem kompa. Potem włączyłem kompa i było wszystkow porządku . Nic mi już nie wyskakiwało . Posprawdzałem autostart, przeskanowałem kompa dwoma antywirusami i nic użyłem przywracania systemu w wersji z przez 4 dni. Na interecie trochę poczytałem o tym wirusie i ludzie mają takie problemy, że np. zamiast pulpitu są ostrzeżenia itd. a u mnie wszystko wróciło do normy. Czy jest się czego bać? Może być gdziej ukryty ten wirus i podpierdzielać mi hasła itp.? Czy moze potem się uaktywnić?

(Atis) #2

Teraz jest wersja tego trojana w postaci zwykłej strony internetowej, która ma tylko przestraszyć użytkownika.

Prawdopodobnie trafiłeś na taką właśnie wersję, bo inaczej po restarcie system zostałby zablokowany.

(gratis) #3

To by się zgadzało. Bo właśnie jak chciałem zamknąć to okienko to byłą odmowa i tak w kółko. To ja ctrl+alt+delete i wyłączyłem mozille:) Czyli nie ma sie czego bać? :slight_smile: