Wentylator 140mm 2-pin do zasilacza?

Witam, czy jest możliwość dokupienia taniego wentylatora z 2-pinami? Poprzedni model wentylatora: 14025sl.

Siema,

nie spotkałem się z 2 pinowymi o takich wymiarach. Przy fanswapie w PSU stosuje się normalne 3 pinowe przez adapter lub się zarabia samemu kable. Jest masa poradników w internecie, jak to zrobić.

Dzięki za odpowiedz. A jeśli nowy wentylator wymaga mniejszego natężenia to nie jest to problemem?

Jeśli już to nie natężenie (bo to sam sobie pobiera jakie potrzebuje) tylko ewentualnie innego napięcia. Wentylatory w zasilaczach komputerowych chyba zawsze są zasilane napięciem 12 V, Twój też jest na napięcie 12 V, o tego wentylatory o takim rozmiarze o napięciu zasilania niższym niż 12 V (czyli 5 V) są bardzo niepopularne.

Jw. pewnie miałeś na myśli napięcie. W zasilaczach i ogólnie stacjonarnych PC zwykle się stosuje 12V. Podaje się też minimalne napięcie. Po co? Ano żeby np. poprzez obniżenie napięcia obniżać obroty. Im mniejsze napięcie startowe, tym teoretycznie lepiej.

Ok, wymieniałem i nadal działa. Dzięki wielkie.

Mam jeszcze jedno małe pytanie, zasilacz(na 95%) wydaje takie syczenie i raczej wydawał takie przed wymianą(czasami). Czy takie syczenie jest normalne? Czytałem kiedyś, że to cewki itp. ale tak po grzebaniu w zasilaczu trochę się niepokoję. 

No to gratulacje :slight_smile:

Tak, są to cewki najpewniej. Normalna sprawa.