Wentylator 140mm 2-pin do zasilacza?

(L86847) #1

Witam, czy jest możliwość dokupienia taniego wentylatora z 2-pinami? Poprzedni model wentylatora: 14025sl.

(nietopyrz) #2

Siema,

nie spotkałem się z 2 pinowymi o takich wymiarach. Przy fanswapie w PSU stosuje się normalne 3 pinowe przez adapter lub się zarabia samemu kable. Jest masa poradników w internecie, jak to zrobić.

(L86847) #3

Dzięki za odpowiedz. A jeśli nowy wentylator wymaga mniejszego natężenia to nie jest to problemem?

(Cedar) #4

Jeśli już to nie natężenie (bo to sam sobie pobiera jakie potrzebuje) tylko ewentualnie innego napięcia. Wentylatory w zasilaczach komputerowych chyba zawsze są zasilane napięciem 12 V, Twój też jest na napięcie 12 V, o tego wentylatory o takim rozmiarze o napięciu zasilania niższym niż 12 V (czyli 5 V) są bardzo niepopularne.

(nietopyrz) #5

Jw. pewnie miałeś na myśli napięcie. W zasilaczach i ogólnie stacjonarnych PC zwykle się stosuje 12V. Podaje się też minimalne napięcie. Po co? Ano żeby np. poprzez obniżenie napięcia obniżać obroty. Im mniejsze napięcie startowe, tym teoretycznie lepiej.

(L86847) #6

Ok, wymieniałem i nadal działa. Dzięki wielkie.

Mam jeszcze jedno małe pytanie, zasilacz(na 95%) wydaje takie syczenie i raczej wydawał takie przed wymianą(czasami). Czy takie syczenie jest normalne? Czytałem kiedyś, że to cewki itp. ale tak po grzebaniu w zasilaczu trochę się niepokoję. 

(nietopyrz) #7

No to gratulacje :slight_smile:

Tak, są to cewki najpewniej. Normalna sprawa.