Wentylator/chłodzenie Problem

Cześć, mam problem, mianowicie mam laptopa, i nagle jego wentylator zaczyna działać na maxa po czym po chwili przestaje, chwila i znowu, i tak w kółko. Nie mam żadnego wirusa, a laptop był czyszczony wczoraj. Ktoś wie co się dzieje i jak to naprawić ?

Otwórz „Menedżer zadań”, w zakładce Wydajność wybierz CPU i poobserwuj jego użycie.
Jeśli praca wentylatora pokrywa się ze wzrostem użycia CPU na wykresach to przejdź do zakładki Procesy lub Szczegóły, posortuj procesy według użycia CPU i zobacz który proces/program powoduje zwiększone użycie procesora.

Odpal CoreTemp, FurMark prime 95 i przetestuj to czyszczenie.

Może pasty źle nałożone, a może nie sklejone nowe taśmy osłaniajace radiator, a może termopad zawinięty.

Generalnie efekt niepoprawnej konserwacji układu chłodzenia objawia się często takimi skokami.

Waha się około 5% czasem 10% ale gdy zaczyna nagle robić wziuum i na maxa chodzić nic się nie dzieje. Jest użycie normalne

Temperatury w porządku są, ale i tak nagle skacze pare sekund na maxa, i nagle off przestaje i po jakiejś chwili znowu i tak cały czas.

Rozumiem testy zrobione? Bo temperatura może być na FurMarku po źle zrobionej konserwie niska, bo zrzuca taktowania i wyłazi szybko na wykresie, że średni FPS jest 50% mniejszy od max.

Zrobione jest dobrze. Ale dalej pojęcia nie mam o co comone z tym że sie na zmiane tak zmienia

To daj.zrzuty z testowania, zobaczymy co się dzieje.