Wentylator chodzi głośno laptop się grzeje- jak naprawić?

Hej przeglądnąłem trochę stron na ten temat i wszędzie tylko głównie, że to kurz, kurz, kurz.

 

Rozebrałem całego laptopa wyczyściłem kurz, również wentylator.

Ściągnąłem również i przeskanowałem laptop Malwarebytes Anti-Malware, bo też ktoś tak sugerował.

Niestety nic nie pomaga.

Laptop chodzi głośno a z wiatraka bucha gorące powietrze.

Co sugerujecie?

a pastę termo przewodzącą wymieniałeś ? może już najwyższy czas :slight_smile:

Jeżeli nie masz już na gwarancji, to:

* wymień pastę termiczną na nową (zetrzyj wpierw starą, spirytusem salicynowym!)

* przeczyść patyczkami do uszu namoczonymi w tymże spirytusie wentylator na procesor plus kratki wydmuchu powietrza

 

Ja na swoim 4-letnim ASUS potarzam to średnio raz na 6 miesięcy, i przez kolejne 5-6 miesięcy mam CICHEGO i CHŁODNEGO laptopa, nawet jak gram w WofT. Kurz robi swoje, tzn. zapycha wentylator przez co ten pracuje mniej wydajnie (kurz dodatkowo nagrzewa powietrze które wentylator powinien chłodzić, w skutek czego chodzi głośniej - szybciej - aby mocniej schłodzić, czyli jeszcze bardziej się nagrzewa plus chodzi coraz głośniej).

 

Jeżeli masz na gwarancji, to poszukaj jakiegoś punkt serwisowego który to zrobi za Ciebie (odpłatnie niestety), ale przynajmniej zachowasz gwarancję.

 

UWAGA! Jeżeli chcesz się sam za to zabrać, poszukaj na YouTube instruktażu dla konkretnego modelu, często laptopy są masakrycznie ciężko złożone (przez producenta, tak zostały skonstruowane…), i aby dobrać się do takiego wentylatora plus procesora będziesz musiał rozkręcić prawie cały osprzęt!