Wentylator do Gainward 8600 GTS Golden Sample

Witam.

Mam problem z wentylatorem mojej karty graf. Gainward 8600 GTS Golden Sample, jest głośniejszy niż moja stara Rosyjska lodówka w kuchni i prawdopodobnie głośniejszy niż tylny most Poloneza :slight_smile: Praktycznie w kompie niczego oprócz tego wentylatora nie słychać, huczy straszliwie :frowning:

Chciał bym go wymienić na jakiś wentylator w miarę nie drogi i przede wszystkim cichy !

Dodam że zasilanie tego went. to dwa kabelki, ale wentylator sam przyśpiesza i zwalnia podczas wymagającej gry zależnie od temperatury tej karty. Rozstaw śrubek to 4*7,2 cm.

Wysokość wentylatora bez znacz. bo obudowę tego went. można ściągnąć.

Zaproponujcie coś mądrego please.

Wentylator od przodu:

p1010796na8.th.jpg

Wentylator od tyłu:

p1010800in7.th.jpg

Karta:

p1010794gh7.th.jpg

skoro jest za głośny to ustaw mu obroty na stałe np. 40% i już

mam już na minimum i mimo to huczy :cry:

to może go nasmaruj (tzn. łożyska)

Od nowości jest taki głośny, chcę go po prostu wymienić na inny…

Pasował by wentylator Arctic Fan 3 TC ( mam taki jako wyciągający ciepłe pow. z obudowy) ale on ma wtyczkę 3 pin, wentylator orygin. tej karty ma wtyczkę 2 pin, może jak by tą wtyczkę uciąć i wykorzystać tylko 2 kabelki z tego Arctic-a (przylutować) zda to egzamin - wentylator będzie nadal zwalniany/przyspieszany przez kartę graf. ? Zna się ktoś na tym :stuck_out_tongue:

a nie prościej wymienić całe chłodzenie a nie tylko wiatrak?

jasne że prościej, dawno bym to zrobił gdyby nie plomba gwarancyjna na śrubie którą przykręcony jest radiator…

skoro mówisz, że od nowości tak huczy to może trzeba było go zareklamować (wydaje mi się, że nie powinien tak huczeć)

popatrz na allegro za takim wiatraczkiem, żeby pasowały otworki na śrubki

a co do autoamtycznej regulacji obrotów to jest to raczej funkcja karty graf. a nie samego wiatraka i wydaje mi się (choć nie jestem tego pewien), że po podłączeniu innego wiatraczka pod wejście na karcie graficznej karte będzie mu regulować obroty (chyba, że podepniesz go pod 3-pin na płycie głównej lub pod molex)

chodzi o tę plombę?

http://i.frazpc.pl/pliki/recenzja/GAINW … -%2008.jpg

spróbuj ją lekko oderwać (część która przykrywa śrubę), mocno nie powinna być przyklejona (jeśli nie będzie się dało to nie ruszaj, jak rozerwiesz stracisz gwarancję). Zamocuj nowe chłodzenie i naklej plombę lekko na nową śrubkę ;]

](*,) Chcę zamontować tylko wentylator, inne opcje odpadają :!: :!: :!:

Przegiąłeś i to mocno.

Zajrzyj więc do swojego profilu

Problem z wentylatorem rozwiązany, cały temat do usunięcia