Wentylator do nvidia geforce 8600 GT 256 MB

Witam. Ostatnio usłyszałem brzęczenie podczas pracy komputera, więc zajrzałem do skrzynki i wentylator od karty graficznej był spalony. Model to T&T 6010M12F ale chciałbym kupić inny który lepiej chłodziłby kartę i nie spaliłby się po 3 latach. Mieszkam w okolicach Białegostoku i chciałbym by można było go kupić właśnie tam. Cena ni powinna przekraczać 50 zł. Złącze na 2 piny. Co byście mi doradzili?

Najlepiej coś takiego: [http://www.pcworld.pl/testy/opis/CHLZAL … E_VGA.html](http://www.pcworld.pl/testy/opis/CHLZALVGA0011-Zalman_ZM VF770 CHLODZENIE_VGA.html)

Poszukaj też tu: http://sklep.chip.pl/category/6220/Chlo … znych.html

http://allegro.pl/aab-super-silent-vga- … 66525.html

http://allegro.pl/acutake-semicircle-ch … 10776.html

karta zapewnie nie miała nie wiadomo jakiego chłodzenai dlatego takie wystarczy w zupełnośći.

chyba że chcesz kupić coś porządniejszego to

http://allegro.pl/arctic-cooling-accele … 97567.html

Dodane poniedziałek, 6 maja 2013, 14:21

ale karta sama jest tyle warta wiec to bez sensu;]

Myślałem nad zakupem AAB Cooling Super Silent VGA 1, ale jest trochę mały bo oryginalny ma średnicę 55 mm. Będzie z nim jakiś problem? Poza tym chciałbym sam wentylator bo mam oryginalne chłodzenie i jeśli radiator byłby większy to kolidowałby z bateriami (czy cokolwiek to jest) na karcie.

Jeżeli planujesz wymianę karty graficznej to ten wentylator podany przez Ciebie powinien w zupełności wystarczyć, – choć moim zdaniem nie powinien być mniejszy (a jest) niż ten zamontowany fabrycznie. Musisz też upewnić się czy mocowanie będzie pasowało do radiatora.

Jeżeli nie planujesz wymiany karty graficznej to zainwestuj w jakieś markowe chłodzenie, ale kompletne (radiator + wentylator).

Czyli AAB super silent VGA 2, tylko jest trochę duży i gdybym go chciał zamontować na takiej wysokości jak obecnie(może 1 mm między nim a kartą) to by się nie zmieścił. Wymiary obecnego chłodzenia to 90 mm x 83 mm x 18 mm. Czy dałoby się go zamontować tak by było więcej niż 1 cm odległości między nim a kartą?

Wentylator wraz z radiatorem (kompletny układ chłodzenia) musi dolegać a nie odstawać od karty graficznej. Jedyna „szczelina” pomiędzy układem chłodzenia a procesorem karty graficznej to pasta termoprzewodząca, którą musisz nałożyć przy montażu nowego chłodzenia.

To chyba dwie pierwsze propozycje MrBeckham666, tylko który lepszy? I czy wszystkie egzemplarze nvidii geforce 8600 gt są zrobione identycznie, co daje mi pewność, że wentylator przeznaczony do danego modelu będzie na 100 % pasował? (mam na myśli kompatybilność elektroniczną i czy nie będzie “wpychał się” na inne mikroukłady na karcie)

opłaca ci się inwestować w kartę która kosztuje 80-100 zł? .Polecam zdemontuj wentylator stary,sprawdz wymiary wentylatora tak aby dalo się go zamontować.Wyniesie ciebie 20 zł i efekt będzie identyczny,może mniej estetyczny.

Tak. Wszystkie egzemplarze GF 8xxx są robione identycznie, jeżeli chodzi o otwory montażowe dla wszelkiego rodzaju układów chłodzenia, jakich używa GF.

Jeżeli chodzi o kwestie zasilania i samej wtyczki to jest to znormalizowane i praktycznie każdą kartę graficzną z wentylatorem podepniesz do każdej płyty głównej.

Zobacz tu: http://imageshack.us/g/194/img9142q.jpg/ jak ktoś zamontował niestandardowy układ chłodzenia na swoim GF 8600GT

Dobra, cieszę się tylko jak już mówiłem, który wentylator będzie lepszy: AAB SuperSilent VGA 2 czy Acutake DarkVGA Semicircle?

Dodane 09.05.2013 (Cz) 21:48

Chyba jednak wezmę AAB, bo AcuTake’a nigdzie nie mogę znaleźć. Teraz jak zdjąć oryginalny radiator?(mocowany na haczyki trzymane drutami)

Tylko u mnie wygląda to tak:

http://img703.imageshack.us/img703/4955 … 0164zi.jpg

http://img24.imageshack.us/img24/3015/zdjcie0166xw.jpg

http://img560.imageshack.us/img560/4240/zdjcie0167v.jpg

I co teraz?

PS. Przepraszam za słabą jakość zdjęć, ale nie mam aparatu cyfrowego i musiałem robić zdjęcia telefonem.

W jakiś sposób zostało to zmontowane, więc i zdemontować się da, ale radiator będzie raczej do wywalenia. Przy zdejmowaniu musisz uważać by przypadkowo nie uszkodzić elektroniki.

Cały czas mam mieszane uczucia czy wybrany przez Ciebie układ chłodzenia będzie pasował do karty graficznej – chodzi mi o rozstaw otworów montażowych na Twojej karcie graficznej.

Jednak udało się zdjąć z pomocą pilnika o krzywym końcu. Karta jest bez chłodzenia.

…i co dalej? Masz już nowe chłodzenie?

Zamówiłem, sprzedawca przysłał SMS-a z wiadomością, że już jest w sklepie. Dzisiaj odbiorę.

AAB to praktycznie to samo co Acutake (w końcu AAB tylko klonuje innych) a do tego to tragiczna konstrukcja o ograniczonej kompatybilności (jak można taki shit sprzedawać w takiej cenie? ;/). Z tych chłodzeń kart graficznych to brałbym zdecydowanie Accelero L2.

Zamontowałem, chodzi dobrze. Źródłem brzęczenia okazał się inny wentylator. Ten wątek jest do zamknięcia.