Wentylator do obudowy

Witam.

Mam pewne pytanie odnośnie kupna wentylatora do obudowy. Ogólnie sprawa przedstawia się następująco- kiedy obudowa jest zamknięta, procesor i karta graficzna grzeją się dużo bardziej niż kiedy jest otwarta. Nie chce mieć cały czas zdjętej blachy, ze względów oczywistych. Dlatego mam pytanie, czy ten wentylator -> http://www.ceneo.pl/310136 mógłby dobrze spełnić swoją rolę, tj. temperatury w zamkniętej obudowie mogłyby być porównywalne do tych, kiedy jest otwarta?

Raczej nigdy! Zawsze różnica kilku stopni będzie na pewno, ale zawsze warto wentylować dodatkowo.

Jakie temperatury uzyskujesz przy zamkniętej obudowie? Jakie podzespoły?

Core i5-2400, GTX 460. Przy zamkniętej obudowie temp procka w spoczynku ok 35-40st, w stresie do 65. Grafika max do 75st.

Masz do wyboru zależnie od wielkości otworu w ściance tylnej i potrzeb wentylatory o wymiarach 80x80 mm i 120x 120 mm.Kupuj raczej droższe.Są trwalsze i mniej głośne.

U mnie po dołożeniu wentyla Noiseblocker`a XL2, temperatury poszły wyraźnie w dół przy niewielkim wzmocnieniu hałasu (wentyl pracuje dość cicho), no ale ma wymiary 120x120mm (jeśli buda pozwala to taki lepiej instalować) i wyraźnie czuć z tyłu “podmuch”. Przy 80x80mm zmiany nie są tak spektakularne ale do odnotowania. Główna zaleta wentyla umieszczonego na tylnej ściance jest taka że pomaga lepiej wymusić obieg powietrza wewnątrz a tym samym poprawia jego odprowadzanie. Kwestia zasadnicza pozostaje taka że musi charakteryzować się przyzwoitym przepływem powietrza.

U mnie tylko 80x80 wchodzi w grę. Nie chciałbym też wydawać 40 i więcej zł na zwykły wentylator do obudowy… to już bardziej opłaciłoby mi się kupić nowy cooler na procesor. Chciałem przede wszystkim wiedzieć, czy taki wentylatorek coś w ogóle da. Chociaż myślę, że przy panującej duchocie wewnątrz, zawsze coś tam wywieje.

To są bardzo dobre parametry! Nic nie kupuj, po co Ci dodatkowy hałas?

Jak dla mnie takie temperatury są dość ‘średnie’, ale skoro mówisz że ok… jeszcze więc zastanowię się nad kupnem.