Wentylator full obroty przy 80 stopniach GTX550Ti

(Michał_misiek) #1

Witam serdecznie, 

walczę już od jakiegoś czasu z obrotami wentylatora na karcie graficznej Gainward GTX550Ti

testuję programem: EVGA PrecisionX 16 

sterowniki od karty są oczywiście najnowsze

karta wyczyszczona z kurzu, wiatrak rozebrany i nasmarowany

Wiatrak załącza się na full obroty dopiero przy temperaturze 80 stopni a czasami nawet 99 stopni, chłodzi kartę do 75 i przestaje się kręcić całkowicie i tak w kółko

próbuję sterować obrotami wentylatora w programie EVGA, ale tylko na krótkę metę to działa, czasami chłodzi kartę do 50 stopni, po jakiś 15 minutach znów obroty spadają, temp. dochodzi do 80/99, i znów wentylator się załącza

Bios dla tej karty nie ma najnowszego, nie próbowałem modyfikować, próbuję znaleźć rozwiązanie nie grzebiąc w biosie karty. 

Karta w stresie (po odpaleniu jakiejkolwiek gry) ma temperatury ok. 75 stopni, wentylator kręci się wtedy na poziomie 1800rpm.

Pozdrawiam

(-Cichy-) #2

Pastę termoprzewodzącą też wymieniłeś?

Rozważałeś zastosowanie regulatora obrotów wentylatora? Bo problem wydaje się leżeć właśnie w BIOS karty, a skoro nie chcesz w niego ingerować to regulator może być jedyną opcją. Ewentualnie podłączenie na stałe do +12V.

(Michał_misiek) #3

Oczywiście, pasta wymieniona

regulatora nie rozważałem - pomyślę. 

poprzez ingerencje w bios nie chce uszkodzić karty

Jakieś inne porady? Bo wychodzi na to że chyba wszystko już wypróbowałem. :wink:

Dzięki

pozdrawiam

btw. 

http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?architecture=NVIDIA&manufacturer=Gainward&model=GTX+550+Ti&interface=PCI-E&memType=GDDR5&memSize=

tutaj dostępne są 3 wersje bios do tej karty którą posiadam

wersję biosu z Panelu Sterowania NVIDIA pokazuje mi tą: 70.26.3A.00.00

więc którą wersję bios mogę spróbować wgrać? czy zostaje tylko modyfikacja tego, który jest?