Wentylator na kabel USB?

Czeeeeść , witam was ponownie lecz teraz mam do zapytania…

Po “Kolega” chce mi zrobić Wentylator na…Kabel Usb. ^^

Widziałem na necie że cos takiego działa ale nwm czy to pójdzie na innym pececie gdzie jest lipny zasilacz.

Zasilacz TakeMe Force 350

Wentylator chyba 80mn lub 120mn

12V+ Tak mi się wydaję.

Nic się nie sanie z pc? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zasilacz nie ma tu nic do rzeczy raczej, przez USB jest wysyłane napięcie 5V o natężeniu max 0,9A a z tym każdy zasilacz powinien sobie poradzić, w każdym razie żadnego zasilacza to nie przeciąży. Ważne tylko, by łączenie wtyczki zostało wykonane solidnie aby nie doprowadzić do zwarcia i upalenia portów.

Napięcie 5V o natężeniu 0,5 A.

Hmmm.Czy solidnie wykonane to raczej nie jest .^^

Czyli mówicie że niczego się obawiać nie mam? :smiley:

Dla pewności sięgnąłem do wikipedi, wygląda to tak:

“Magistrala zawiera również linię zasilającą (czerwony +5VDC i czarny przewód − masa) o napięciu 5 V i maksymalnym poborze prądu 1,5 A dla USB 2.0 i 0,9 A dla USB 1.1 w trybie charging ports (standardowo 0,5 A dla USB 1.1/2.0)”

Tak czy owak, nie jest to wiele.

Dodane 06.09.2012 (Cz) 15:11

Jeśli kable nie będą zaczepione na odwal się lecz dobrze przylutowane do wtyczki i zaizolowane, to nie masz się czym martwić.

Spotkałem to na laptopach. Aby nie podłączać kabla Y pod USB np. dla modemu przełącza się USB w tryb który daje więcej prądu.

Łatwiej kupić sobie 12 cm, podłączyć pod molexa i wyprowadzić kable na zewnątrz (jak rozumiem chodzi o wentylator zewn?) niż kombinować i spalić USB.