Wentylator na przód obudowy- jak zamontować?

To może byś dał jakieś zdjęcia tej obudowy? Albo chociaż producenta i model…

Za dyskiem twardym powinien być otwór gdzie możesz zamontować wentylator. Jak znajdziesz to zdejmujesz prawą i lewą pokrywę obudowy a następnie przód

Zamontuj z boku, ale nie w miejscu tunelu, lecz na samym dole :wink:

Wentylator podłączasz do wolnego molexu.

Jak chcesz wychłodzić kompa to na początek przydało by się obudowę zmienić na dobrze wentylowaną SilentiumPC seria Gladius, Pilum, można wstawić kilka wentylatorów i to konkretnych 120/140mm, kable układa się za płytą gł to nie problemu że gdzieś się walają zbędne, Coolermaster Elite 370. W moim Gladiusie są teraz zamontowane 2x Xthermal BTF120 jeden z tyłu i jeden wiejący na dyski bez wentylatorów WD miał 46 st, Samsung 32 po zamontowaniu WD ma 32 Samsung 25 st, proc chłodzenie boxowe w idle 29 st. Takie konstrukcje jak Mustang i inne za 50 zł są robione dla ludzi który od kompa wiele nie wymagają i w nim nic nie robią.

Jak Ci się grafika grzeje to przykręć na bok żeby ją owiewało, tak w ogóle to karta miała kiedyś zmienianą pastę na gpu? Standardowe na nowych kartach często są wyschnięte lub są za grubo nałożone, warto by zmienić na Zalmana STG2, jak jest miejsce na przodzie to kup wentylator zawsze dysk będzie miał niższą temp i zrobi się ruch powietrza w obudowie, jak kable przeszkadzają to je zepnij opaskami postaw na napędzie dvd.

W poprzedniej obudowie (Antec NSK4000) tak poukładałem

zasilacz-550w-jaki-t416148-15.html#p2659233

Poradniki o chłodzeniu

http://chlodzenie.net/reviews/cisza-i-c … cta/all/1/

http://forum.pclab.pl/topic/274189-FAQ- … i-obudowy/

Jak brakuje złącz do wentylatorów to można kupić np:

http://www.cooling.pl/silentiumpc-snake … gory=68_71

http://www.cooling.pl/silentiumpc-multi … gory=68_71

Samego proca nie schłodzi, ale dodatkowe wentylatory zawsze zrobią obieg powietrza w obudowie co powinno zbić temp o parę stopni.

Na obniżenie temp proca powinna podziałać zmiana pasty, pewnie masz standardową, jak zmieniałem u siebie czy na innych kompach to nie raz o 10 stopni temp spadała na starszej generacji pasty Arctic Silver 5

http://www.cooling.pl/zalman-zmstg2-pas … 51743.html

STG2 miałem na P4 2,66 rdzeń Northwood i na procu miałem ~35 idle, w Orthosie max 49-50.

Na bok może być, nie montował bym ich do pracy poziomej łożysko szybciej się zużywa (ale to się dzieje przy większości modeli nawet z wyższej półki), cena/jakość obecnie ta firma to dobry wybór sam ich używam i jednego szybszego Mistrala 80mm w zasilaczu i jak za tą cenę nie narzekam, jak chcesz coś lepszego rozmiar 80x80x25mm to np Noiseblocker X1 lub szybszy X2, Xthermal BTF80, Be quiet Silent Wings Pure, Enermax Magma, tyle że cena ~30 zł za sztukę, za tyle można kupić ze 2-3 Zefiry/Mistrale.

a, nie lepiej dolozyc do Scythe Kama Bay: Kama-Bay-Black.jpg

jesli masz wolne 3x5.25’’, to jest idealne rozwiazanie dla Ciebie (jak pozbedziesz sie tego tunelu) - 120’ wentylator z regulacja = cisza i spory nawiew (mozesz wymienic na inny jesli nie masz zainstalowanych dyskow), chlodzenie nie tylko procesora, ale i pamieci (powinny byc ‘po drodze’) oraz wiecej powietrza dla zasilacza (jesli jest u gory, nad procesorem)