Wentylator podpięty pod zasilacz

Witam, mam obudowe z wentylatorem, który mial wtyczke, która pasowała do jednego z kabelkow od zasilacza (jestem zielony jak letnia trawa) i jakąś się kręci, i teraz chciałbym go podkręcić czy jest na to sposób ?

 

A co chcesz kręcić?

 

Edit:

 

Jeśli wentylator jest podpięty bezpośrednio do wtyczki zasilacza będzie miał stałe maksymalne obroty i nic nie zrobisz. Chyba, że ma czujnik, to wtedy obroty wentylatora zależne są od temperatury w obudowie.

Zwiększyć jego obroty . W biosie podkręciłem wentylatory z płyty głównej.

Dopisałem wyjaśnienie.

A mogę go przepiąć gdzieś Przerobić to pod gniazdko ? Bo mam slaby zasilacz i jest wszystko na styk .

 

 

A zapytam, po co te kombinacje?

 

Znikomy pobór prądu przez wentylator, więc nie ma problemu i zasilacz spokojnie da radę.

 

Edit:

 

I co za różnica gdzie wentylator podpięty i tak obciąża zasilacz?

No dobrze, moge chociaz gdzies sprawdzic jego obroty ?

No może jest na nim napisane - poczytaj, jedyny sposób.

 

Edit:

 

Lub odczytaj jego typ i wrzuć np: do googli.

Po prostu jest wpięty przez wtyk wtypu Molex, wyczyszczenie go z kurzu pomoże procesorowi, ale i tak będzie wył… To nie jest odpowiedź bezpośrednia - nie zrozum mnie źle - po prostu ktoś tak to podłączył i wszystko - zdechnie za pół roku.

Do BrarMon, lepiej oddaj to w sprawne ręce, bo w ogóle nie będziesz miał komputera.

Pozdrawiam Cię, JNJN.

Ja swój pc juz pare razy naprawilem :wink: Dobre rece tez mam bardzo blisko :slight_smile: Ten wentylator tak mało ciągnie ze względu na wiek . Temat można zamknąć.