Wentylator promieniowy - kto ma jakieś materiały

W internecie nic nie mogę konkretnego znaleźć na temat wentylatora promieniowego ciągle tylko o firmach produkujących je a to co na Wikipedii to nie wystarcza. Czy ktoś może z Was przypadkiem nie posiada jakiejś literatury w której jest opisana zasada działania takowego wentylatora i schemat?

Tak się składa, że na studiach miałem intensywny “kurs” ze sprężarek i wentylatorów (może intensywny to mało powiedziane…) i mogę zaproponować podręcznik naszego profesora, z którego korzystaliśmy (trzeba było go praktycznie umieć na pamięć)…

Oto on: A. Witkowski “Sprężarki wirnikowe” , Wydawnictwo Politechniki Śląskiej, Gliwice 2004.

Zasada działania stopnia promieniowego to standardowe pytanie egzaminacyjne profesora ;)… W podręczniku znajdziesz informacje teoretyczne, przykłądy konstrukcji, zasady eksploatacji i modernizacji, masę różnych wzorów, wykresów i schematów, więc chyba powinieneś być zadowolony :). Pozdrawiam, Bart.

Wielkie dzięki, nie spodziewałem się odpowiedni na moje pytanie ale jednak. Dziękuje.