Wentylator przestał się obracać po przeczyszczeniu

Mój wentylator w HP Pavilion dv6750ew od samego początku chodził głośniej przy uruchomieniu komputera czy silnym obciążeniu. Po 4 latach po praz pierwszy postanowiłem przeczyścić wszystkie otwory sprzężonym powietrzem. Po włączeniu kompa, wentylator przestał się obracać, jakby się zacina, nie chce w ogóle ruszyć. Co robić? Może to wpłynąć na przegrzanie kompa? Czy oddać laptopa do serwisu, by wymienili mi wentylator na nowy?

być może jakiś “dywanik” kurzu wdmuchnąłeś dalej i blokuje uruchomienie wiatraczka, nie dmuchamy spręzonym powietrzem w otwory wentylacyjne bo cały “syf” wdmuchujesz dalej, rozbierz laptopa i dokładnie wyczyść

Jak nie startuje i się nie kręci to wymiana, chyba że chcesz się szybciej pozbyć laptopa. Powinieneś odkręcić pokrywę i trzymać wiatrak wtedy go czyścić. Tym sposobem prawdopodobnie go uszkodziłeś.

Jak się czyści wentylator, to trzeba włożyć coś między łopatki aby go zatrzymać. Jak zabulisz za naprawę/wymianę sprzętu to się nauczysz…

PS Sprzedaj jakiemuś frajerowi tego laptopa, bo Paviliony to straszne padaki - wiem bo sam mam Paviliona dv6510ew.

Już myślałem nad zakupem nowego, ale wpadłem na pomysł, by wyssać kurz z otworów laptopa odkurzaczem. Podziałało. Cały kurz został wciągnięty, a wentylator po uruchomieniu zadziałał normalnie, a więc był przyblokowany jakimś kłakiem. Dzięki za pomoc, a nowego lapa nie mam zamiaru kupować, bo z mojego Paviliona dv6750ew jestem bardzo zadowolony!