Wentylator w karcie graficznej wyłącza się

Gdy włączam komputer wentylator w karcie graficznej zaczyna się kręcić, a po 10 sekundach zatrzymuje i dalej się nie uruchamia. Gdy chciałem sprawdzić indeks wydajności systemu windows 7 temperatura karty wzrosła z 40 do 60 stopni ale wentylator się nie uruchomił. Nie działa mi też przezroczystość okien w win 7, a gdy włączam komputer wyskakuje komunikat “Menedżer okien pulpitu przestał działać”. Dodam że komputer dopiero skończyłem sam składać, a zasilanie karty podłączyłem to wtyczki 6- pinowej PCI-E (2-pinowa wtyczka sterczy).

karta graficzna: EVGA GeForce GTX 950 2GB SC GAMING

zasilacz: Corsair VS 450 9020096 EU

płyta główna: Asrock B85M Pro3

“The EVGA card also remains passively cooled at GPU temperatures below 60 Celsius, which in practice means the fans almost never spin up when a game isn’t loaded.”

Sprawdzałeś inne sterowniki, starsze jeżeli próbowałeś najnowszych ? Instalowałeś z płyty od karty czy ze strony nvidii ?

No dobra z tymi sterownikami się jeszcze pobawię, ale martwi mnie jeszcze jedna rzecz. Gdy włączyłem żeby mi sprawdziło indeks wydajności win 7 to coś w komputerze zaczęło piszczeć tak jak na tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=edK5AKw_FkQ oczywiście przerwałem test. Czy to cewki w karcie graficznej tak piszczą?

Co tu dużo mówić, masz pecha i dwie opcje, albo zostawić kartę jeżeli piszczenie ci nie przeszkadza albo ją wymienić na inną.

Jeśli masz tylko możliwość to ją zwróć. Tak to są piszczące cewki i z tym nic nie zrobisz. Wadliwa sztuka.