Wentylator w zasilaczu głośno chodzi

(Krzysztof Sarota) #1

Kupiłem wczoraj nowy zasilacz 400W, zamontowałem go wszystko jest ok ale strasznie głośno chodzi. Wszystko jest przymocowane idealnie. Nie wiem co może być problemem.

(Semtex) #2

Co to za zasilacz, podaj markę.

(Matadini) #3

Zależy gdzie i u kogo kupiłeś :wink: jak sprzedawca będzie łaskawy i ładnie przedstawisz mu sprawę - szybko - to może wymieni Ci na cichszy zasilacz (tak jest to możliwe, wiem z własnego doświadczenia :D) albo odstawi z kwitkiem: cała seria tak ma. Zgłoś się do sprzedawcy, może trafisz na życzliwego człowieka. :smiley:

(Krzysztof Sarota) #4

http://allegro.pl/super-zasilacz-400wat ... 87881.html

(Semtex) #5

To nie jest zasilacz, to jest produkt "zasilaczopodobny", z większym naciskiem na "podobny" niż "zasilaczo", niestety będziesz z tym musiał żyć...

(Adamsubzero) #6

Kupiłeś zasilacz bombe, która czeka, aż zniszczy Ci podzespoły. NIe licz, że za taka cenę dostaniesz coś super cichego, a przede wszystkim bezpiecznego.

(Matadini) #7

Kupiłeś - stało się, poszukaj może w domu ze starych zasilaczy swoich masz jakieś wiatraki które będą cichsze od obecnego a nóż będą pasować do tego nowego... urządzenia. :smiley: Wymień i po sprawie. :wink:

(Piter9713) #8

Zmień wentylator. W google pod hasłem "Fan swap" kryje się mnóstwo poradników. Ja w zasilaczu użyłem wentylatora Chieftec D80SL-12, działa po dziś dzień i jest dość cicho.

(mozilla007) #9

A czy w takim czymś opłaca się wymieniać wiatrak ? Nie lepiej kupić coś co ma z zasilaczem więcej wspólnego ?

(Graby90) #10

Jakie masz podzespoły w swojej budzie ? :wink:

Zamiast kupować wiatrak do tego zastanowił bym sie nad kupnem jakiegos nowego zasilacza bo przy prądożernej karcie graficznej i mocnejszych podzespołach ten zasilacz może odegrać role tykającej bomby :evil:

(Piter9713) #11

Oczywiście, że lepiej kupić nowy, ale jeśli autor nie ma pieniędzy/czasu/chęci (niepotrzebne skreślić) to najlepszym wyjściem będzie jednak fanswap :).