Wentylator z boku obudowy

Witam,

Założyłem dzisiaj Scythe Mugen 2 Rev.B na procesor i mam problem z wentylatorami z boku obudowy ponieważ nie mieszczą się w niej. Mam wentylator z przodu obudowy i z tyłu ,oba 120mm i dodatkowo dwa na bok ,również 120mm tylko ,że nie mam jak ich założyć. Co powinienem zrobić? Może kupić jakiś 60mm i dać go tak ,aby był na wysokości karty graficznej? Może w ogóle nie dawać wentylatorów z boku? Czekam na wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,

wiciu95

Zdejmij te które masz z boku i obserwuj temperatury. Jeśli nie będą zbyt wysokie to nie musisz kupować innych.

W porządku ,tak zrobię.

Załóżmy jeszcze ,że temperatury są zbyt wysokie. Co wtedy byś mi proponował?

Przedni i tylni spokojnie wystarczą.

Nie dawaj nic na bok to tylko psuje obieg powietrza w budzie ! Jak będą za wysokie to możesz dać tego co masz na przód . Jeśli nie masz miejsca tzn. fabrycznych otworów , to możesz przypiąć go do wolnych slotów na cd-romy np. samozaciskami .

Wentylator wyciągający niczego nie zepsuje. Nie ma jak. Po prostu część ciepłego powietrza jest z obudowy szybciej odprowadzana. Wspomaga to wentylator z tyłu obudowy.

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie ,czy zostawiać chłodzenie dysku od spodu (dwa wentylatorki) oraz wyciszenie wraz z radiatorami z boku (wszystko w kieszeni 5.25’) czy włożyć go “normalnie” w kieszeń 3.5’ i będzie go schładzał przedni wentylator (umieścił bym dysk na dole/górze ,aby dysk nie pochłaniał całego powietrza wytwarzanego przez wentylator).

@ McDracullo

W tej sytuacji i tak boczny wentylator jest zbędny więc temat jest dla mnie wyczerpany :wink:

@ wiciu95

Dyskom wystarczy wentylator z przodu obudowy :wink: