Wentylator z zasilacza

Mam takie pytanie, czy mogę wentylator z zasilacza uszkodzonego zabudować do obudowy? Posiadam w tylnej ściance obudowy miejsce z dziurkami na wentylator i tam chciałbym go zabudować. Co myślicie o tym i czy taki wiatrak ma wciągać powietrze do środka czy wyciągać z środka?

Jeśli z tyłu obudowy to ma wyciągać. Jeśli wiatrak dobry to możesz zamontować.

  1. Tak, można bez większych problemów go użyć.

  2. Jak na tylnej ściance to tylko wywiewać z obudowy.

Jest on sprawny z zasilacza, czyli będzie wyciągał ciepłe powietrze? Bo powiem tak jeśli przyłożę rękę z jednej i drugiej strony to czuje jak dmucha z jednej i drugiej…

…stary - ale masz problem - jak z archiwum X

Zobacz jak wyglądają łapatki i w którą stronę kręci się wiatrak

To, czy będzie wyciągał powietrze, czy je wtłaczał, zależy od tego, którą stroną go zamontujesz (o ile jest w nim taka możliwość). Wydaje Ci się, że dmucha z obu stron… z jednej na pewno dmucha, a z drugiej wyczuwasz tylko ruch powietrza, które zaciąga ;).

P.S. Ja, w swojej starej stacjonarce, starałem się wyciszyć wentylatory jak tylko mogę. Denerwował mnie uporczywy szum i dlatego zamontowałem specjalny przełącznik do zmiany obrotów wentylatora procesora. Grafikę mam starą - tylko z chłodzeniem pasywnym. Wyjąłem też dysk z jego normalnego miejsca i umieściłem w specjalnej elastycznej kołysce (to naprawdę działa), bo też nie był zbyt cichy.

Kiedyś również próbowałem zamontować wentylator ze starego zasilacza w obudowie, ale przez powietrze przechodzące przez kratki, tak niemiłosiernie hałasował, że musiałem z tego zrezygnować. Nie jestem fanatykiem gier, nie podkręcam parametrów podzespołów i nie potrzebuję ultra chłodzenia.

Jeśli już zamierzasz zamontować ten wentylator, polecałbym wycięcie kratek z obudowy. Będzie na pewno o wiele ciszej.

Tak na marginesie… swojej stacjonarki nie odpalałem już chyba z pół roku :razz:. Mam też laptopa i po prostu nie potrafię mieć dwóch komputerów jednocześnie.

Strasznie się rozpisałem, a jutro (dzisiaj) egzamin ;). Życzę powodzenia z upgrade’m sprzętu.

Pozdrawiam

http://img233.imageshack.us/img233/9540 … ans7ww.jpg

wyżej masz schemat poprawnego obiegu powietrza wewnątrz obudowy.

Ciepłe powietrze powinno wchodzić u dołu z przodu obudowy a wylatywać u góry z tyłu. Zamontuj swój wentylatora najlepiej na miejscu wyższej zielonej strzałki bądź z przodu nad panelem USB.

Dzięki wszystkim już sobie poradziłem z tym :smiley: :smiley: . Mam jeszcze jedno pytanie, na moim wentylatorze który chłodzi procek znajduję się taka siatka tradycyjna druciany grill no i nie wiem czy ją tam pozostawić czy przez tą siatkę hałasuje wentylator?

Daj zdjęcie a będziemy się zastanawiać.

Wszystko, co stoi na drodze zaciąganego/wydmuchiwanego powietrza powoduje większy lub mniejszy hałas. Więc grill także.

Jeśli masz okno w obudowie i jeśli wolisz mieć ładniejszy widok niż cichszy komputer, to go zostaw. Jeśli nie masz okna, albo bardziej zależy Ci na ciszy, zdejmij grill.

No nie mam żadnego okna w obudowie, jedynie co mam to takie szczeliny w kształcie pasków…