Wentylatory do obudowy Zalman Z3 plus

Witam. Mam takie pytanko, otóż czy są cichsze wentylatory od tych, które są fabrycznie montowane w obudowie Zalman Z3 Plus? 

te są cichutkie :slight_smile:

http://www.morele.net/fractal-design-silent-series-r2-120mm-fd-fan-ssr2-120-511679/

 

http://proline.pl/?p=EMX+TB+SILENCE+120MM

 

U siebie wymontowałem 3 czarne Zalmany - oprócz hałasu terkotały jak głupie - zamiast nich kupiłem 3x AeroCool Dead Silence Blue Led Edition. Z poprzedniej obudowy wpakowałem Noctua NF-F12 PWM. Zostawiłem tylko ten przezroczysty LED - bo jest cichy. Jak na taką ilość wentylatorów (5x obudowa, CPU, 2xGPU i PSU - w sumie 9) jest cicho i chłodno :slight_smile:

 

A masz do tych wszystkich wentylatorów regulatory prędkości?

 

Przy Noctua, jednym Aerocool (z przodu) i tym przezroczystym (tył) mam wpięte rezystory. Dwa pozostałe Aerocool (zamontowane na górze obudowy) są podłączone do wyłącznika przełącznika na obudowie :slight_smile:

 

Oprócz tego obudowę przerobiłem - wszystkie wentylatory po rozwierceniu otworów są teraz na kołkach antywibracyjnych zamiast przykręcania do obudowy.

 

Noctua jako najsprawniejszy i zarazem najbrzydszy wentylator (jego kolory wybitnie nie dają mu uroku) powędrował jako chłodzenie dysków - reszta jak na foto :slight_smile:

Po drugiej stronie kosza HDD znajdziesz dwa otwory po przekątnej - po poprawieniu otworów również można zamontować tam wentylator, o czym producent się nie chwali :slight_smile:

 

Fotki z prac:

 

Górny panel:

431e2ea65ab92087med.jpg

 

Panel przedni - najtrudniejsza praca ze względu na osadzenie gwintowanych otworków na wytłoczonych cienkich blaszkach:

daf8654c76b9df88med.jpg

 

Po złożeniu:

cdd02813a5dcb727med.jpg

Nieźle to wygląda!

 

Dzięki kolego - myślę jeszcze nad wymianą tego przezroczystego na Aerocool i o jednym pasku LED ładnie wprawionym u góry - Aerocool świecą słabo w czarnych ramkach i z rezystorami. Poza tym do wywalenia czerwone kable SATA bo mnie w oczy kują :roll: