Wentylatory dosłownie się "wydzierają''


(Kamilwnek) #1

Cześć mam ten problem od 0,5 roku jak dobrze pamiętam.A wiec przejdzmy do konkretów.Gdy właczam swojego PC-ta wentylator w zasilaczu (model feel III 350W) i wentylator w obudowie strasznie głośno chodzą.Gdy komputer pociągnę z ręki dosyć mocniej to one przestają ale mnie to już denerwuje.Poradźcie mi co mam zrobić bo już sam nie wiem :confused: :frowning: :frowning: .Aha i wentylator w obudowie ma 3 poziomy chłodzenia czyli małe obroty, średnie, i wysokie i na wszystkich głośno chodzi.Pomożcie mi.


(system) #2

pierwsze co bym zrobił to nasmarował dobrze te wentylatory pewnie smar z nich szedł i dlatego tak hałasują


(Piter9713) #3

Uhm, czy ja wiem, czy się opłaca? Nieco roboty, ryzyko zgubienia zawleczki, a efekt żaden, lub krótkotrwały. Ja bym po prostu kupił nowe.


(T Luk) #4

Prosta i skuteczna na lata rada - kup nowe wentylatory :wink:


(L2m1k3) #5

można jaśniej?:slight_smile:

a skoro wentylator od zasiłki wyje, to zastanowiłbym się też nad jego jakością, mając na uwadze ze to feel.


(sla17) #6

Najlepiej trochę dopłacić i kupić jakieś ciche modele. Albo zainwestować raz i porządnie i wziąć wiatraczki od Noctua, bardzo fajne i ciche śmigiełka, ale też fajnie kosztują :smiley:


(Drobok) #7

Smarowanie wystarczy. A co do trwałości, zależy to od konkretnego wiatraka, oraz tego co się użyło do smarowania :slight_smile:


(Psembol) #8

No zobaczymy na jak długo ! Mi wydaje się ze warto zainwestować w dobre wiatraki . Ale z drugiej strony nie wiadomo czy to nie zasilacz tak hałasuje !


(Kamilwnek) #9

a możecie mi powiedzieć jak nasmarować wentylator? albo podajcie gg to się skontaktuję czy coś

Dodane 27.11.2011 (N) 11:58

tak to wina byla smarowania dzieki wszystkim za pomoc