Wentylatory karty graficznej

Cześć, wiatraki w mojej karcie graficznej włączają się dopiero powyżej 60 stopni, nie mam pojęcia czy było tak zawsze, ale zauważyłem, że teraz podczas zwykłej pracy ma około 55, a jestem przekonany, że napewno było mniej. Karta którą posiadam to RTX2060Super od Gigabyte, mam również pytanie, czy idzie jakoś sprawdzić czy wyjścia displayport są działające, dotychczas miałem tak podłaczoną karte do monitora, ale dzisiaj monitor pokazywal brak sygnalu wiec przepiąłem na HDMI, nie bardzo mam możliwość podłączenia innej jednostki do monitora czy komputera do innego monitora, czy to może być powiązane? Pozdrawiam.

PS. Do monitorowania karty graficznaj mam EVGA Precision x1, tam jest jakis suwak od wiatraka ale przesuwanie go czy klikanie na auto nie wiele pomaga

Gdzieś wyczytałem coś o trybie pasywnym, że wiatraki włączają się powyżej 60 stopni, może tak było, ale temperatura w spoczynku napewno nie osiągała ok. 55 stopni, bylo duzo mniej

W trybie pasywnym temperatura grafiki w okolicach 50 stopni to nic nadzwyczajnego. Jeśli kiedyś było mniej, to możliwe, że pasta termoprzewodząca utraciła swoje pierwotne właściwości i warto byłoby ją wymienić. Przy czym taka operacja może oznaczać utratę gwarancji, w takim przypadku lepiej zrobić to w autoryzowanym serwisie.

Zainstaluj MSI Afterburner i sprawdź czy w tym programie jesteś w stanie sterować obrotami wentylatora.

W pierwszej kolejności przywróć ustawienia domyślne w EVGA Precision.
Temperatura w idle powinna oscylować w okolicy 40 stopni, ale to oczywiście zależy od twojej obudowy. Czy z otwartymi ścianami bocznymi nadal utrzymuje się na poziomie 55 stopni?
Niedziałającego DP raczej nie wiązałbym ze wzrostem temperatury, chyba że to wina sterowników. Zainstaluj je ponownie wybierając tryb czystej instalacji.

Ściągnięcie ściany bocznej nic nie dało, a ustawienia w EVGA mam na domyślne, odpalilem MSI Afterburner i tutaj ustawienia wiatraków działają, wiec spadło do 40 stopni tak jak było. Zauwyażyłem, że karta strasznie halasuje i to chyba halas ktory kiedys opisywalem jako problem z zasilaczem, czyli “tak jakby ktos dusil pedal gazu w samochodzie i puszczal i tak naokraglo”. Więc to chyba problem jakoś powiązany z wiatrakami karty, bo gdy sie nie kreca nie halasuje

Ponowną instalacje sterowników trzeba poprzedzić jakąś deinstalacją ich czy wystarczy na nowo zainstalować?

Zobacz sobie https://komputerowapasja.pl/ustawienia-zaawansowane-karty-graficznej