Wentylatory kręcą się po wyłączeniu komputera

Witam. Dzisiaj wymieniłem u siebie w komputerze procesor na Q9400. Wszystko pięknie dopóki nie uśpiłem komputera. Wszystko gaśnie oprócz wentylatorów a dokładniej wentylatora procesora. Gdy chcę wybudzić komputer nic się nie dzieje a wentylatory dalej działają. Przed wymianą uśpienie działało tak, że włączałem uśpienie i gasło wszystko, tak jakby komputer był wyłączony a wybudzanie działało prawidłowo. Dodam tyle, że nie przeinstalowałem systemu po wymianie. Bardzo proszę o pomoc. Teraz okazało się ze po wyłączeniu komputera tez działają wszystkie wentylatory. 

Zresetuj bios wyciągnij bateryjkę na 15 min.

sprawdz czy na hibernacji dzieje się to samo.

Resetowanie biosu przez wyciąganie bateryjki to trochę archaiczne rozwiązanie. Na każdej płycie głównej jest zworka, która resetuje bios - najczęściej zwana “clear cmos”, “clear bios” i trzeba jej szukać w okolicy właśnie baterii lub biosu. Wstarczy tylko na chwilę zewrzeć puste piny. Polecam zajrzeć na:

https://www.google.pl/search?q=clear+cmos&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=QACOVPSeM4rzUs3OgMAG&ved=0CCEQsAQ&biw=1280&bih=867

Zresetowałem BIOS. Wyjąłem baterię na kilka sekund a BIOS się zresetował. Problem dalej występuje. Po wyłączeniu komputera słychać, że dysk twardy jest wyłączany a wentylatory dalej się kręcą. Wentylator od procesora kręci się na najwyższych obrotach. Format pomoże? Może to wina zmiany procesora, może trzeba przeinstalować system, żeby sobie jakieś sterowniki od nowa poukładał?

 

Dodam, że gdy przytrzymam przycisk Power to komputer się wtedy wyłącza.

Spróbuj więc zaktualizować bios (jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

Upewnij się też, że uśpienie jest ustawione w tryb S3(STR) w biosie.

S3 było ustawione cały czas. Przed chwilą zrobiłem aktualizację BIOSU do nowszej wersji i dalej to samo.

Spróbuj jeszcze w BIOS ustawić ustawienia optymalne/zalecane/standardowe. 

Tak czy siak. Problem naprawiony. Dzięki za pomoc.

sprawdz czy masz włąćzone uśpienie hybrydowe w opcje zasilania.