Wentylatory - zasilacz, płyta główna

Witam, ostatnio sobie kupiłem sobie 2 bardzo wydajne i ciche (5dba!) wentylatory, podłączenie 4 pinowe do zasilacza.

I wymieniłem tylko ten stary od zasilacza bo wogóle nie działał, a ten co jest na radiatorze (procesor) chodzi głośno.

I tu mam takie pytanko… czy mogę odłączyć ten od płyty głównej i założyć na radiator ten nowy ? Podłączony do zasilacza. Komputer by mi cichutko chodził… :stuck_out_tongue:

Chcesz podmienić ten wentyl na procesorze? Jak Ci się uda i będzie ciszej i chłodniej to nawet powinieneś.

Ale jak podłączysz do zasilacza tracisz możliwość regulacji obrotów która dawała ci płyta głowna.

A co to za wiatraki i jak działają z temperaturą. Możesz podać??

U mnie na płycie głównej spaliłem sekcję zasilania wentyli, to podłączyłem + i - pod jakiegoś molexa, a resztę do pinów przy procesorze - wszystko działa jak przedtem, więc i regulacja obrotów u Pazdzioch2 by pewnie działała, chociaż do końca nie rozumiem, co On chce zrobić…

Nie chce podłączać do zasilacza tego wentylatora… Tylko założyć wentylator od zasilacza który jest na obudowie wewnątrz na procesor (radiator)

“Jak Ci się uda i będzie ciszej i chłodniej to nawet powinieneś.”

http://allegro.pl/item436353156_asus_td … y_5db.html

To ten wentylator mam.