Wentylatory - zasilacz, płyta główna

(Crox300) #1

Witam, ostatnio sobie kupiłem sobie 2 bardzo wydajne i ciche (5dba!) wentylatory, podłączenie 4 pinowe do zasilacza.

I wymieniłem tylko ten stary od zasilacza bo wogóle nie działał, a ten co jest na radiatorze (procesor) chodzi głośno.

I tu mam takie pytanko.. czy mogę odłączyć ten od płyty głównej i założyć na radiator ten nowy ? Podłączony do zasilacza. Komputer by mi cichutko chodził.. :stuck_out_tongue:

(Adalbert) #2

Chcesz podmienić ten wentyl na procesorze? Jak Ci się uda i będzie ciszej i chłodniej to nawet powinieneś.

(Pasta Do Zębów) #3

Ale jak podłączysz do zasilacza tracisz możliwość regulacji obrotów która dawała ci płyta głowna.

(Himmak5g) #4

A co to za wiatraki i jak działają z temperaturą. Możesz podać??

(Adalbert) #5

U mnie na płycie głównej spaliłem sekcję zasilania wentyli, to podłączyłem + i - pod jakiegoś molexa, a resztę do pinów przy procesorze - wszystko działa jak przedtem, więc i regulacja obrotów u Pazdzioch2 by pewnie działała, chociaż do końca nie rozumiem, co On chce zrobić...

(Crox300) #6

Nie chce podłączać do zasilacza tego wentylatora.. Tylko założyć wentylator od zasilacza który jest na obudowie wewnątrz na procesor (radiator)

(Adalbert) #7

"Jak Ci się uda i będzie ciszej i chłodniej to nawet powinieneś."

(Crox300) #8

http://allegro.pl/item436353156_asus_td ... y_5db.html

To ten wentylator mam.