Wentylatory

jak i czym je sie czyści? ostatnio coś mi trzeszczy w kompie podczas uruchamiania ale tylko przez kilka sekund,to chyba w zasilaczu ale nie jestem pewny

Sprężonym powietrzem, kupisz w sklepach z akcesoriami do komputera.

Odkurzaczem, ale ostrożnie.

Wiatrak z radiatora można odkręcić. Zasilacz można rozkręcić i wyczyścić. Jeśli kurz powduje, że wiatraczek ciężko się kręci można wpuścić kropelkę oleju. Delikatnie odkleja się przyklejoną etykietę od spodu wiatraka.

:okulary:

mam cos podonego…to chyba sprawa wytarcia sie smaru na osi wiatraku…trza by sie kiedys tego chycic i nasmarowac…

Zobacz TU

powiem ci tak ja myje wentylka calego pod prysznicem z dodatkiem szamponu

potem wycieram zgrubsza recznikiem i susze suszarka szczegolnie od spodu gdzie elektronika

gdy juz mam go suchego daje 2,3 krople oleju

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: jakiego to juz ci mowie od tatkowego auta Sheel chyba cos takiego hehe

nastepnie pare dmuchniec suszarka

i olej rozprowadzony, mozesz mocowac do kompa wentyl

metoda chalupnicza ,ale skuteczna i narazie zero problemu

pozdro :wink:

Z mojej strony radzę powstrzymać się przed tak drastycznymi metodami działania.

Ale tylko narazie. :o

Nie radzę czyścić czegokolwiek co działa na prąd w wodzie. :!:

ja tez nie radze woda ale ja takie problmy rozwiazuje WD-40 jesli kto zna cos takiego to wie co z tym sie robi :smiley:

Miałem to samo i olałem sprawe aż spaliłem procesor, jak sie okazało poszedł wentylator chłodzący procka i tez mi kilka minut rzęził a potem cisza. Nastepnie poszedł mi zasilacz, łozysko od wiatraka poszło o mało nie nabawiłem sie kolejnej katastrofy dlatego teraz uzywam G-tech, mam oba wentylatory tej fimry, a na zasilaczu 2 wiatraki, chodzą cichutko i jak narazie wszystko gra. Sprawdzaj temperature procka bo możesz zjarać kompa. pozdrawiam