Wermgr.exe i OfficeClickToRun.exe generują ruch sieciowy

Witam serdecznie.

Posiadam Windows 10 Home 64bit oraz COMODO Internet Security. W COMODO zauważyłem, że wermgr.exe i OfficeClickToRun.exe próbują generować ruch sieciowy. Firewall mi blokuje wszystko poza ustawionymi ręcznie regułami ale martwi mnie to, że po godzinie pracy na komputerze mam 7200 zdarzeń sieciowych i niemal wszystkie są spowodowane tymi dwoma plikami wykonywalnymi. Da radę wyłączyć działanie tych plików? O ile rozumiem to w przypadku blokowania przez firewall ich obecność nie jest niezbędna.

Pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

Wermgr.exe - wyłącz usługę raportowania błędów

Usługę wyłączyłem poprzez “Usługi” jak również poprzez wpis w rejestrze. Załączam screeny:
GPEdit

Mimo to wermgr.exe próbuje połączyć się z internetem.

To nie jest wyłączone.

Rozumiem.
W jaki inny sposób można to wyłączyć?
Pisząc “przez wpis w rejestrze” miałem na myśli gpedit.msc. “Usługi” to znaczy services.msc.

Ustaw klucz rejestru podany poniżej:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wercplsupport]
“Start”=dword:00000003

na

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\wercplsupport]
“Start”=dword:00000004

to powinno podziałać na wermgr.exe

Zmieniłem wpis w rejestrze i zrestartowałem komputer.
Niestety wermgr.exe wciąż próbuje nawiązać połączenie.

Pokaż screena że szczegółami

Nie jestem pewien czy tylko o to Ci chodzi czy coś jeszcze jest potrzebne ale załączam.

Z Comodo jak blokuje

Oto Comodo.

Jak dla mnie to usługa nie jest wyłączona.
Ubij ją, zmień nazwę wermgr.exe na np: wermgr1.exe i uruchom ponownie komputer i sprawdź.

Ta brutalna metoda okazała się skuteczna. To, że wyłączanie usługi na trzy różne sposoby nie działa to jest kpina. Niemniej jednak dzięki za pomoc. Czy podobne rozwiązanie należy zastosować dla ClickToRun od office?

Możesz spróbować.
Najpierw skopiuj sobie do innej lokalizacji na wszelki wypadek.
Zobacz jeszcze bo na 99% w Harmonogramie zadań siedzi wyzwolenie dla tego wpisu.

1 polubienie

Zdaje się, że faktycznie harmonogram zadań załatwił sprawę.
Najpierw przywróciłem nazwę plikowi wermgr.exe.
Następnie zrestartowałem komputer - od razu pojawiły się próby dostępu od tego pliku.
Kliknąłem więc prawym przyciskiem myszy na Mój Komputer => Zarządzaj => Harmonogram zadań => Biblioteka Harmonogramu Zadań => Microsoft => Windows => Windows Error Reporting i wyłączyłem jedyne zadanie jakie tam było.
Wyczyściłem dziennik Comodo i zrobiłem restart.
Żadnych wermgr.exe więcej.

Wszedłem również w Harmonogram zadań => Biblioteka Harmonogramu Zadań => Microsoft => Office i wyłączyłem wszystkie zadania od Offica.
To było za mało bo w menadżerze zadań wciąż występował proces OfficeClick2Run.exe.
Kliknąłem więc prawym klawiszem myszy na owy proces i przeszedłem do usługi click2runSVC, którą wyłączyłem.
Po restarcie komputera problem można uznać za rozwiązany.

Dziękuję Ci m4s za cierpliwość i ostatecznie podanie rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie,
Sheaker

Nie ma za co !