Wersja BOX i instalacja na tablecie

(Jarconki) #1

Zastanawiam się nad kupnem oprogramowania w wersji BOX, ale używać chciałbym go na tablecie z Windows 8. Czy mogę dokupić cd-rom i zainstalować go na tablecie z płyty i używać na tablecie? Jak to się ma do licencji? Dzięki za odp.

(Kraefezze) #2

Licencja dotyczy komputera na którym zostanie zainstalowane oprogramowanie, zatem jeśli tablet nie ma procesora ARM to jak najbardziej. Możesz zainstalować program z użyciem zewnętrznego napędu, lub zamiast napędu możesz spreparować plik iso na innym komputerze z napędem, po czym odpalić dwukliknięciem jak płytę na tablecie z pendrive-a (windows 8 ma wbudowaną wirtualizację napędu). 

(Jarconki) #3

Tablet ma procesor Intel Atom CPU Z3745. 1.33 GHz. 2 gb pamięci i 32-bitowy system operacyjny win 8.

Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że chyba mogę, ale nie jest pewny i że mam zapytać na forum.

(Cedar) #4

Co to za program? Chyba że to jakaś tajemnica… :wink:

A jak to ma się do licencji? Skąd mamy wiedzieć jeśli nie znamy nawet nazwy tego programu o treści jego licencji nie mówiąc?

Tablet jest tak samo komputerem (to taki mały laptop bez mechanicznej klawiatury), więc dlaczego jakiegoś programu nie można by na nim używać?

(Kraefezze) #5

Program nie zadziała ci tylko jeśli będzie 64-bitowy, zapytaj się, choć wątpię że jakiś program nie będzie wspierał 32-bitowego systemu, jest na to bardzo mała szansa.

(Jarconki) #6

Ok, dzięki.