Wersja BOX i instalacja na tablecie

Zastanawiam się nad kupnem oprogramowania w wersji BOX, ale używać chciałbym go na tablecie z Windows 8. Czy mogę dokupić cd-rom i zainstalować go na tablecie z płyty i używać na tablecie? Jak to się ma do licencji? Dzięki za odp.

Licencja dotyczy komputera na którym zostanie zainstalowane oprogramowanie, zatem jeśli tablet nie ma procesora ARM to jak najbardziej. Możesz zainstalować program z użyciem zewnętrznego napędu, lub zamiast napędu możesz spreparować plik iso na innym komputerze z napędem, po czym odpalić dwukliknięciem jak płytę na tablecie z pendrive-a (windows 8 ma wbudowaną wirtualizację napędu). 

Tablet ma procesor Intel Atom CPU Z3745. 1.33 GHz. 2 gb pamięci i 32-bitowy system operacyjny win 8.

 

Dzwoniłem do sprzedawcy i powiedział, że chyba mogę, ale nie jest pewny i że mam zapytać na forum.

Co to za program? Chyba że to jakaś tajemnica… :wink:

 

A jak to ma się do licencji? Skąd mamy wiedzieć jeśli nie znamy nawet nazwy tego programu o treści jego licencji nie mówiąc?

 

 

Tablet jest tak samo komputerem (to taki mały laptop bez mechanicznej klawiatury), więc dlaczego jakiegoś programu nie można by na nim używać?

Program nie zadziała ci tylko jeśli będzie 64-bitowy, zapytaj się, choć wątpię że jakiś program nie będzie wspierał 32-bitowego systemu, jest na to bardzo mała szansa.

Ok, dzięki.