Wersja mobilna poczty wp.pl niedostępna na PC?

Od bardzo dawna używałem mobilnej wersji poczty wp.pl z tego względu, że nie posiadała reklam i była według mnie poręczniejsza.
Od kilku dni po stronie logowania (mobilnej), przeglądarka przekierowuje na normalną wersję poczty, nie mobilną.
Możecie sprawdzić w telefonie (nie mam z netem), czy jest nadal dostępna wersja mobilna a jedynie zablokowali tę wersję na PC -tach?
Pewnie, aby nie można było spokojnie, bez reklam korzystać z poczty.

Zmień sobie user-agent dodatkiem lub bez dodatku na jakiś smartfon i może przejdzie.

  • Mozilla/5.0 (Android 9.0; Mobile; rv:61.0) Gecko/61.0 Firefox/61.0

  • Mozilla/5.0 (Linux; Android 9.0; Z832 Build/MMB29M) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/68.0.3440.106 Mobile Safari/537.36

  • Mozilla/5.0 (iPhone; CPU OS 10_13_6 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) Version/11.1.1 Mobile/14E304 Safari/605.1.15

U mnie takie coś przechodzi.

Lepsze dodatki pozwalają na nadpisywanie dla określonych domen / subdomen.


Albo loguj się na komputerową wersję i ręcznie po zalogowaniu włączaj mobilną:

Też u mnie przechodzi bez udawania smartfona.


Jak coś moje konto dalej nie zostało zmigrowane na system nowapoczta.wp.pl.


Ja bym dorzucił, że wersja mobilna nie umie odświeżać kodu po usuwaniu / przenoszeniu wiadomości i sobie muszę ręcznie odświeżyć by zobaczyć czy usunęło spam.

No właśnie w żaden sposób nie mogę już włączyć mobilnej wersji.
Mogę wejść jedynie na stronę logowania mobilną pod tym adresem
https://profil.wp.pl/mlogin_poczta.html
a po zalogowaniu już wywala mnie na normalną
https://poczta.wp.pl/k/#/mails/?label=1
wpisanie ponownie w pasku
https://m.poczta.wp.pl/
i tak przenosi mnie na zwykłą.
Pewnie ograniczają mobilną specjalnie, aby oglądać reklamy w normalnej.
Pomysł z podmianą user agenta sobie odpuszczę.

A masz konto starsze niż z 2008 lub informacje że przenieśli cię na nowsze serwery?

Jak nie dostały przeniesione konta więcej opcji konfiguracji to po tamtym możesz poznać:

Miałem kiedyś w pasku …stara poczta a teraz mam nowa poczta…
Ale nawet na tej nowej wchodziłem na mobilną.
Widocznie już zablokowali tę możliwość:(
Konto mam od jakiegoś 2009 roku.

Widać taki jakiś myk z kontami przeniesionymi na nowy serwer, założyłem nowe i też nie działa nic poza user-agentem.

Dodatkowo “śmieszne”, że przenoszą na zmianę stare i nowsze (moje by było pewnie gdzieś po środku…).

No właśnie od kilku dni zrobili taki “myk”…świntuchy, a tak się przyzwyczaiłem do tej prostej formy.
W ogóle to przeszedłem na początku na mobilną, bo zwykła w ogóle nie ładowała mi maili, tylko cały czas kręciła kółkiem…teraz już to naprawili, ładuje na normalnej listy i oczywiście jeszcze kupę śmieci:(

A ja mam takie coś jak chciałem włączyć nowy mobilny interfejs, na starym koncie:

obraz

A konto dostępne w starym.

1 polubienie

Robią jakieś “porządki”, bo na normalnej też jest nowa animacja wczytywania…może jeszcze przywrócą możliwość wejścia na mobilną, ale chyba już nie.

Już chyba własnie wystartowała nowa odsłona i mobilnej, i desktopowej:

Przed oczami przeleciał mi też baner o aplikacji mobilnej poczty więc szukałbym też tu chęci jej promowania w związku z problemami na mobilce.

Jednak usunięcie możliwości wejścia z PC na mobilną, jak to było dotychczas, uważam za złą decyzję ze strony wp.
Tak, jest aplikacja na mobilną jako alternatywa w przeglądarce telefonu…ale co to zmienia, jeśli ona i tak jest na PC nie dostępna.

Masz rozszerzenie, gdzie sobie zmieniasz user-agenta w sekundę bez zbędnego klepania i klikania. Po odświeżeniu masz od razu wersję mobilną. WP po prostu od teraz sprawdza na czym użytkownik się loguje i automatycznie dostosowuje stronę. Duża część witryn tak robi, bo to jest bardziej user-friendly. Promil osób wchodzi na mobilną odsłonę na desktopie

2 polubienia

Mnie dalej nie przenieśli:

obraz


Tak jest na przeniesionych i nowo założonych:

obraz

Dzięki za dodatek.
Sprawuje się bardzo dobrze.