Wersja OEM

Mam pytanie. Ostatnio kupiłem vistę hp wersję OEM. Chciałbym się dowiedzieć na ilu kompach mogę ją zainstalować i będzie ona legalnym systemem, do którego microsoft się nie przyczepi ?

Na jednym czy na więcej niż jednym?

z góry dzięki

OEM masz na jednego kompa

czyli jakbym chciał zainstalować na drugim to już będzie to pirat? zainstalowany z oryginalnej płyty??

Wersja OEM (kupiona z częścią komputerową lub z zestawem komputerowym) jest bardziej korzystna cenowo, lecz ma pewne ograniczenia licencyjne:

  1. Jest przypisana do komputera, na którym została pierwszy raz zainstalowana lub, z którym została kupiona;

  2. Nie można jej przenosić na inne komputery;

  3. Komputer, na którym zainstalowana jest wersja OEM można modernizować, ale tylko na określonych warunkach.

  4. Wsparcie techniczne zgodnie z umową licencyjną do produktu świadczy sprzedawca lub producent komputera;

  5. W przypadku aplikacji w wersji OEM jedna licencja zezwala na instalację tylko na jednym komputerze.

Tak

to w takim razie mam inne ptyanie. Ile kosztuje licencja na 2 komp??

musisz kupić 2 xwersje OEM, lub wersje box którą możesz instalować na dowolnej ilości komputerów

cana najtańszego windowsa na rynku * 2 (M$ nie oferuje podwójnej licencji)

Ale zanim zainstaluje na drugim musi system wykasować w pierwszego. Chyba, że ma licencję wielostanowiskową. A autorowi pytania chodziło o to co ma kupić żeby mieć system na dwóch kompach. Musi kupić dwa systemy po prostu :slight_smile:

ok sebos_krk masz racje zapomniałem o tym

Temat bardziej do działu Licencjonowanie pasuje. Przenoszę.