Wersja Portable a zwykła

Witam.

Dzisiaj poszukując wersji portable OpenOffica natknąłem się na wersje portable Photoshopa. Ważyła ona jakieś 64MB, standardowo instalka takiego programu zajmuje co najmniej 600MB i teraz moje pytanie, jak to jest zrobione z tą wersją portable ?

Programy Portable nie wymagają instalacji. Dzięki temu możesz ich używać na dowolnym komputerze (przenosisz programy za pomocą np. dysku USB) oraz w razie awarii Windows nie utracisz ważnych danych np. swojej poczty lub ulubionych zakładek do stron WWW! Wystarczy, że systematycznie skopiujesz katalogi tych programów np. do dysku USB :lol: :x :frowning:

Ale teoretycznie wersja portable powinna być większa objętościowo od tradycyjnej (instalowanej), bo nie jest skompresowana - instalator programu to zazwyczaj jest tak naprawdę samorozpakowujące się archiwum (z dołączonym programem instalacyjnym), równie dobrze zamiast uruchamiać ten program, można rozpakować instalator RAR-em.

Hmm no właśnie masz rację z tą wagą i o to mi chodzi w przypadku photoshopa jest na odwrót ;o

Możliwe, że uszczuplili nieco ten program.