Wersja preinstalowana, nowy dysk

Witam, kupiłem nowy dysk ssd wielu usprawnienia systemu. Mam zainstalowany Windows 7 wersji home x64 odrazu ściągnąłem 10 i stworzyłem Flash USB. Po uruchomieniu, wpisuję klucz z 7 jednak nie pasuję. Chciałem zrobić nowy Flash USB z Windows 7 jednak Microsoft na stronie informuję mnie że posiadam wersję preinstalowana, mogę w jakiś sposób wrzucić system na nowy dysk? 

Możesz np sklonować sobie dysk http://www.easeus.com/todo-backup-guide/disk-clone-guide.html

Przykładowo Samsung dołącza oprogrowamowanie Samsung Data Migration do swoich dysków SSD>

Wpisujesz klucz z naklejki czy odczytany z systemu?

Która kompilacja Windows 10 (10240 czy 10586)? Ściągałeś pewnie za pomocą Media Creation Tool , sprawdź wersję tego programiku (PPM - Właściwości - Szczegóły)

Tak,zgadza się zrobiłem to za pomocą tego narzędzia. Wersja 10240, klucz z nalepki. 

Pozdrawiam 

Stara wersja, która nie przyjmuje klucza wcześniejszego systemu, aktywacja jest możliwa tylko jesli pierwsza instalacja będzie przeprowadzona jako uaktualnienie dopiero następna instalacja może być “na czysto” i następuje automatyczna aktywacja na podstawie wcześniej przyznanej licencji na podstawie “identyfikatora produktu” wygenerowanego w czasie uaktualnienia (też nie wpisujesz żadnego klucza)

Pobrałeś narzędzie ze strony DP (nie pytam, stwierdzam) - DP od wielu miesięcy nie może go zaktualizować.

Klucz od starego systemu, Win 10 przyjmuje dopiero od kompilacji 10586 - musisz mieć narzędzie w tej wersji aby pobrać tą kompilację - tu ono jest: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 - na dole strony - “Pobierz narzędzie”

Co do klucza z naklejki - wydobądź odpowiednim narzędziem klucz z systemu i porównaj z tym z naklejki - nie muszą one się zgadzać (częsta sytuacja z laptopach)

 

Klucz z 7 nie pasuje do 10.

Musisz zrobić aktualizację zainstalowanej 7 do 10. Po aktualizacji zarejesrtuj konto ms i zaloguj się nim. Aktywacja maszyny zostanie przypisana do twojego konta ms.

Jeśli chcesz czysty system to potem możesz zrobić format, zainstalować 10 bez podawania klucza i zalogować się za pomocą konta ms. System sam się aktywuje.

Dzięki za szybką odpowiedź, nie wiem czy dobrze zrozumiałem? Muszę zaktualizować najpierw obecny system a następnie zainstalować na nowym dysku? Z tego linku wykonałem Flash USB. 

Pasuje, nie pisz bzdur! Wyjaśnienie masz powyżej.

Co do konta MS - nie było i nie jest jego posiadanie (a tm bardziej logowanie na nim) wymagane do aktywacji jakiejkolwiek kompilacji systemu Windows 10, niezależnie czy instalowanej jako uaktualnienie czy jako instalacja na czysto!

Napisałem na podstawie własnych doświadczeń.

Win 10 instalowałem u siebie w grudniu, a na drugim komputerze 2 tygodnie temu. W obu przypadkach narzędzie media tool pobierałem ze strony Microsoftu i w obu przypadkach ściągnęła się kompilacja 102… nie wiem czemu, ale 105… nie ściągało.

Na jednym komputerze robiłem reinstalację. Po utworzeniu konta lokalnego i podłączeniu do Internetu system był wciąż nieaktywowany. Gdy podpiąłem konto MS system sam się ponownie aktywował. Nie napisałem, że konto MS jest wymagane, ale ułatwia sprawę. Jeśli raz aktywowałeś system na danym komputerze z użyciem konta MS, to już więcej nie będziesz musiał podawać klucza do aktywacji Windowsa 10 na tym komputerze o ile ponownie użyjesz swojego konta MS.

Tak to kiedyś było opisane w newsach na dobrych programach i tak to podziałało u mnie.

Przeprowadziłem około 40 aktualizacji i/lub instalacji na czysto bez poprzedzania aktualizacją - w ponad połowie przypadków nie zakładałem konta MS, każdy system Win 10 został pomyślnie aktywowany. Około 30 instalacji przeprowadzone było z wpisywaniem klucza poprzedniego systemu (Win 7/8.1) za każdym razem klucz został przyjęty bez jakichkolwiek zastrzeżeń.

Jest Ci obce pojęcie “cierpliwość”, musiałeś mieć aktywowany system natychmiast zamiast za np. godzinę lub na drugi dzień?

Chyba mam “trochę” większą “grupę testową” do tego zachowanie systemu jest zgodne z tym co na swoich stronach na ten temat napisał MS.

 

Pokaż mi “newsa” na DP (do tego pisanego przez kompetentną* osobę z redakcji) w którym napisano o potrzebie posiadania i zalogowania się na konto MS aby doszło do aktywacji Win 10.

* są i nie niekompetentne.

Niestety nadal nic z tego nie rozumiem. Mógłbym prosić o krok po kroku co powinienem zrobić, przyda się to nie tylko mi. Link który mi podałeś ściąga narzędzie wersji 10240, skąd więc dostać tą prawidłową? Jeśli już to zrobię, tworzę Flash USB, resetuje laptop i dalej zgodnie z instalatorem? 

 

Pozdrawiam 

 Link, który podałem zawiera narzędzie w wersji 10586.35, sprawdziłem 30 sekund temu!

Tak, przeprowadzasz instalacje na czysto lub uaktualnienie jeśli chcesz  zachować dane i zainstalowane programy.

Ochłoń, bo szkoda zdrowia na nerwy, a i ja nie mam ochoty ciągnąć dyskusji w niemiłej atmosferze.

Artykuł znalazłem:

http://www.dobreprogramy.pl/Klucze-do-starszych-wersji-systemu-pozwola-na-aktywacje-Windows-10,News,67217.html

Faktycznie. Mój błąd. Nie ma wzmianki o tym, że cyfrowy podpis jest przypisywany do konta ms. Wychodzi na to, że te dane są przez ms jakoś inaczej przechowywane niż na osobistym koncie ms. Nie zauważyłem tego wcześniej nie dlatego, że jak uważasz jestem niecierpliwy i podpinałem konto ms ze zniecierpliwienia, ale podpinałem je, bo taki był mój świadomy wybór i zauważyłem zależność, która okazała się być przypadkowa.

Więc tak. Mój błąd.

W artykule jest jednak opisane to, o czym wcześniej wspomniałem. Jeśli kompilacja jest stara (z linii 102…) to trzeba system zaktualizować, aktywować i dopiero instalować na czysto. Nie wiem czemu media tool ze strony Microsoftu nie pobierał mi nowszej kompilacji. Widzę że autorowi wątku też pobrała się stara wersja.

Ma zatem teraz moją wypowiedź z opisem moich doświadczeń i obserwacji, artykuł i twoją wypowiedź.

Na spokojnie może wyciągnąć swoje wnioski.

Tak było na początku, aż do obecnej, aktualnej kompilacji 10 586

 

Wszystko zgadza się, nie wiem dlaczego ale pobierało mi straszy plik. Teraz sprawdziłem i działa wszystko porządku, instalacja również przebiegła sprawnie do momentu aż po instalacji okazało się że Windows 10 nie pobierze sterowników do karty graficznej.

Teraz męczę się do powrotu na Windows 7, jeden system mam postawiony na fabrycznym HDD. W jaki sposób można skopiować płytę startową aby wypalić nowe Boot USB ? W miejscu DVD jest dysk SSD

 

Może tak, żeby nie zakładać nowego tematu sprawa wygląda następująco, chcę dołożyć dysk SSD w miejsce DVD i postawić na nim system. Na HDD mam preinstalowaną wersje Windows 7, chcąc ściągnąć aplikacje startową z Microsoft żeby wykonać startowe USB żądają klucza który mi nie pasuję ( z naklejki i płyty głównej ), firma Asus może mi postawić odpłatnie partycje startową za 200 zł absurd… 

Można samemu sobie jakoś z tym poradzić ? Próbowałem podmienić dyski i odpalić z dvd płytę, jednak znów biosa mam na hasło…