Wersja testowa Visty?

Witam,

jak pewnie wszystkim wiadomo 14 kwietnia Microsoft zakończył wsparcie systemu Windows XP. Chciałbym przenieść się na Vistę, tylko nie wiem czy jest warta tych pieniędzy (prawie 400 zł) i chciałbym ją przetestować. Jest może jakaś wersja testowa? Wiem ,że była wersja RC lecz ona dawno, dawno temu wygasła.

Daj sobie spokój z Vistą, poczekaj na Windows 7 który już tuż tuż.

nie ma wersji testowej były wersje beta i RC ale gdy wychodziła vista

Radze lepiej przejść na RC Windows 7, lepszy od Visty :slight_smile: sam go używam, spolszczenie jest w necie, więc problemów większych nie ma :slight_smile:

szkodnikPL:

Co ty gadasz aktualizacja do Windows XP będą jeszcze długo wychodzić nie będzie tylko programów w stylu IE 9 czy WMP 12.

A co darmowej Visty to możesz zassać Kopię 1:1 Visty z Internetu i testować ją przez 30dni lub zassać Win 7 RC ze strony MS i testować do Marca 2010.

Hitm3n:

Win 7 jest lepszy od Visty niby w czym ? Jak ktoś ma dobrego kompa to nie widać różnicy po między Vista SP2 a 7.

Microsoft kiedyś podawał nawet sposób na przedłużenie tych 30 dni do 120, poprzez 3 krotną możliwość wpisania pewnej komendy przedłużającej ważność o 30 dni.

Nie pamiętam już jaka to komenda, ale jak ktoś poszuka to napewno gdzieś to znajdzie.

@RMK_99 - zainstaluj sobie i sprawdź niedowiarku. Mój test taki był:

Vista - odpalony Firefox, foobar2000, AQQ, Steam, Ad-Aware i ESS 4.0 = procek w granicach 30%, RAM w 1,04 GB

Win7 - odpalony Firefox, foobar2000, AQQ, Steam, BitDefender i Ad-Aware = procek w granicach 10 %, RAM w 750 MB

Różnica chyba widoczna na pierwszy rzut oka O.O

Poza tym, nie testuję Service Packów, które nie są oficjalnie wypuszczone, raz miałem z tym przykre doświadczenie i podziękuję.

Nie wiem jak jest z RC ale Win 7 beta wypadał u mnie dokładnie tak samo jak Vista z tym że Vista uruchamia się szybciej i chodzą wszystkie programy.

I powtarzam po raz drugi skoro u ciebie widać różnice na korzyść Win 7 to tylko dla tego że masz słabego Pieca.

@RMK_99, looknij sobie w sygnaturkę i oceń, czy jest taki “słaby” ;] Jak na moje, to i Vista na nim śmiga jak należy, nie narzekam. Poza tym, jak sam zauważyłeś, to jest RC a nie Beta ;]

No i według ciebie “C2D T5450 @ 1.66 GHz | 2GB RAM SO-DIMM DDR2 667MHz | ATi Mobility Radeon HD3470 256MB | 250GB SATA” to dobry i szybki komp ?

T5450 1.66GHz mało, 2GB 667MHz mało i wolno, Radek HD3470 bardzo słabo, 250GB mało (to ja mam partycje na dysku większe).

Ale wiadomo że zawsze walkę w wydajności Laptop vs. Desktop wygra Desktop.

A w mobilności wygra Laptop a przegra Desktop.

Po za tym SP2 dla Visty został ukończony i ma status RTM.

podawał, ja też teraz podam:

wystarczy wpisać w wierszu poleceń:

slmgr -rearm

:smiley:

3 razy tak wolno każdemu użytkownikowi zrobić.

W 100% popieram, na moim “złomie” (podpis) seven działa zdecydowanie lepiej :slight_smile: Viście nie pomoże żaden SP :?

Tylko z teog co wiem to to chyba w Viście SP1 albo SP2 już nie działa.

działa lepiej jako świeży system tak samo jak Vista, świeżo zainstalowana na starym sprzęcie działa znakomicie ale po doinstalowaniu sterowników, aplikacji muli, podobnie seven

Tak jak mówiłem:

Słaby komp lepiej chodzi 7,

Mocny komp nie ma różnic po między 7 a Vista.

Na Viście z SP1 działa na pewno.

@RMK_99 - to, że Ty masz wypasionego kompa nie znaczy, że musisz się dowalać do innych to raz (kulturka wypowiedzi się kłania i do innych osób). A dwa, to, czy komp mocniejszy czy słabszy, to nie wiele zmienia, bo jednak jak na słabszym Win7 chodzi szybciej (lepiej ?) niż Vista, to chyba lepiej, bo Microsoftowi wyszedł system na słabsze komputery. Więc nie wiem, o co się kłócisz…

Każdy młody masochista instaluje Windows Vista.

@KijekPL23 - masz chociaż ten system ? Z podpisu widzę, że operujesz na Linuksie… Pozdrawiam :slight_smile: Czemu niby masochista ? Po odpowiednim ustawieniu, wyrzuceniu zbędnych śmieci, dołożeniu fajnych programów system hula jak ta lala, bynajmniej w moim odczuciu i na moim kompie (laptop z podpisu)

Vistą się nigdy nie bawiłem (chyba, że 2 minuty się liczą), a ten tekst, to kiedyś (z rok temu) znalazłem i się nim z wami podzieliłem :slight_smile: