Wersja Windows XP OEM, a firma


(Mats3) #1

Witam, mam pytanie odnośnie zakupu Windows XP OEM ( z adnotacją Dell). Wyposażam swoją firmę w komputery i chciałbym wiedzieć czy ze strony prawa zakup Windowsa w wersji OEM, który był dołączony do jakiegoś innego komputera ( nie zarejestrowany w Microsoft) jest w 100% legalny. Niektóre oferty dodają również komputer do Windowsa OEM , mam rozumieć, że sprzedaż bez tego komponentu jest nie zgodna z prawem? Czy mogę zainstalować ten system na swoim komputerze i będzie to zgodne z licencją Microsoftu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


(prz3m3k84) #2

Nie leć na łatwiznę i nie kupuj żadnego syfu dedykowanego pod jakąś markę za niższą cenę. Kup normalny OEM 1pk. Zaraz, zaraz... nie lepiej będzie Ci skorzystać z licencji zbiorczej?


(Pablo79) #3

Jeżeli jest to system Windows XP OEM z adnotacją tylko do komputerów Dell to raczej zainstalowanie go na komputerach innych producentów niż Dell (a gdy nawet masz we firmie Dell-a to i tak ta kopia musiałaby być do tego modelu konkretnie) jest niezgodne z prawem, narusza to warunki licencji.


(MarS) #4

Nielegalny Windows na aukcjach internetowych. Warto sobie poczytać


(Mats3) #5

O zbiorczej licencji nie myślałem ponieważ potrzebuję jedynie Windowsa na 2 komputerach, a czy Microsoft OEM Windows XP Home Edition PL SP3, 1pk będzie odpowiedni do zastosowania w firmie?


(Lukasz Curzydlo) #6

W licencjach zbiorczych nie ma pełnej wersji Windows a jedynie upgrade.

Zakup licencji OEM dedykowanej pod konkretnego producenta jest legalny jedynie przy zakupie z kompouterem danego producenta.

Jeżeli nie zamierzasz mieć serwera z Active Directory to wersja XP Home Edition jak najbardziej wystarczy.


(Garizzz) #7

a czy jesli kupie dell'a z OEM xp'ekim i nie bede z nim nic kombinowal to znaczy bede uzywal tylko na orginalnej konfiguracji. Dodatkowo dostalem fakture od sprzedawcy na ktorej po przecinku uwzgledniony jest system. to czy bedzie to ok z licencja??