Weryfikacja dwuetapowa Google - nie dochodzą smsy

Witam.

Czy ktoś z Was używa tej usługi? korzystam na dwóch kontach (jedno normalne, drugie płatne Google Apps), i do każdego z nich mam przypisane po 2 numery telefonów komórkowych (jeden Plus przeniesiony z Orange, drugi Play przeniesiony z Orange, a do Orange był przeniesiony wcześniej z t-mobile) i rzadko się zdarza, żeby sms doszedł od razu. Na Play jeszcze w miarę dochodzi, co prawda zwykle kilka minut trzeba czekać, a na Plusa to rzadko kiedy w ogóle dochodzi.

Bez sensu z taką usługą. Z banku jakoś smsy autoryzacyjne przychodzą zawsze natychmiast.

A jak u Was to działa?

U mnie w Orange również był czasami problem z sms’ami. Średni czas oczekiwania to było około 10 minut. Polecam przerzucić się na aplikację Google Authenticator.

Ja mam podobny problem. W momencie włączenia weryfikacji dwuetapowej jeszcze sms-a dostałem, natomiast później już nie. Jestem zmuszony korzystać z kanału głosowego. Nie wiem co jest tego powodem. Jestem w sieci Play. Szukałem możliwości zgłoszenia tego, ale jedyne, na co trafiłem to wątek na forum google’a z 2012 roku…

Ja mam w Play i zwykle dochodzą po kilku sekundach. Najlepiej zmienić metodę autoryzacji skoro się nie sprawdza.

Niby tak, ale to wydaje mi się dziwne, że jednym te sms-y dochodzą, a innym nie. Nie ma nawet jak się skontaktować z pomocą google’a, żeby z nimi pogadać na ten temat. Chyba, że na ich forum.