Western union - przelewy między krajowe (egipt >polska)

Znajomy chce mi wysłać pieniądze przez western union, chciałbym się dowiedzieć jak to działa, z tego co przeczytałem to:

  1. On wysyła pieniądze

  2. Ja idę do placówki PKO

  3. Podaję mój dowód tożsamości i jeśli zgadza się z informacjami od wysyłającego to odbieram pieniądze, tak?

Czytałem tu:

http://www.westernunion.com.pl/

Nie do pko tylko do placówki która obsługuje przekazy western union , może i niektóre pko posiadają “stoisko” western uninon , pozatym wysłanie takiej kasy przez western union dużo kosztuje , znajomy zapłaci minimum 60 euro prowizjii od przesyłki do 1000 euro powyżej jeszcze drożej, oprócz dowodu osobistego swojego musisz znać imię i nazwisko nadawcy i kod przesyłki , kod otrzyma nadawca i musi go tobie podać. A bedzie to bardzo długi kod , chyba 12 liczb i radze go dobrze odpisać.

Za 170$ płaci 25$ ;o ale świry… no ale innego wyjścia nie ma, bo on jest z egiptu ;/

Zawsze jest jakies inne wyjście, jest tyle sposobów na przesyłanie pieniędzy że głowa mała, ja bym nie dał ponad 100zł za przesłanie 700zł…no chyba że na prawdę by mi się śpieszyło i nie miał bym chwilowo innej opcji, ale wg mnie to jest przesadzona cena, w końcu to nie przelew z kosmosu…

No tak, ale jaka jest inna forma z egiptu do polski?

Wiesz w sumie nigdy się nie interesowałem dokładnie egiptem, nie jestem też pewien czy ten pomysł ma sens, ale może by tak po prostu gość założył sobie paypall przez internet, przelał byś mu kase na konto w paypall a on by sobie to przelał na lokalne konto ze swojego paypall`a, paypall jest reklamowany jako taki honorowany w wielu przypadkach więc możliwe że nie było by żadnych problemów.

Ekhm… Ale to On mi ma wysłać kasę… A nie wiem czy u nich jest możliwość wysyłania na Paypal kasy z lokalnego konta, bo z tego co mi mówił, to w egipicie nie ma ją Paypal’a i jest to jedyna forma tranzakcji - Western union…

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.