Wewnętrzne odświeżanie strony/poczty

Witam,

Poszukuje informacji na temat wewnętrznego odświeżania strony, a dokładnie chodzi mi o pocztę w serwisie np. tak jak jest to na facebooku powiadomienia, znajomi, wiadomości, czy tablica automatycznie się odświeża bądź tak jak w poczcie google automatycznie nadchodzące e-maile się pokazują. Chciałbym to zastosować w swoim serwisie w ikonce ‘poczty’… dokładnie to zlecić komuś wykonanie ale nawet nie wiem na czym to polega czy jest to na zasadzie komunikatora czy javaskrypt z wewnętrznym odświeżaniem? Proszę o pomoc.

Zainteresuj się technologią / frameworkiem JQuery lub PHP + AJAX.

źle się trochę wyraziłem chodzi mi o zlecenie wykonania ‘takiego czegoś’ lecz nie wiem w jakiej technologii to zlecić bo podobno jest na to dużo sposobów.

To tzw. AJAX, najłatwiej to zrealizować używając biblioteki (frameworka) jQuery.

Czekaj, ty chcesz mieć odświeżanie po wciśnięciu ikonki? Bo jak tak to najprościej jest:

W ikonce link do skryptu, który z powrotem przekieruje (za pomocą header(); ) do strony, która ma być odświeżona.

Jeśli chcesz mieć automatyczne odświeżanie strony co X sekund, możesz użyć nawet