Wewnętrzne odświeżanie strony/poczty

(Sylwestergolaszewski) #1

Witam,

Poszukuje informacji na temat wewnętrznego odświeżania strony, a dokładnie chodzi mi o pocztę w serwisie np. tak jak jest to na facebooku powiadomienia, znajomi, wiadomości, czy tablica automatycznie się odświeża bądź tak jak w poczcie google automatycznie nadchodzące e-maile się pokazują. Chciałbym to zastosować w swoim serwisie w ikonce 'poczty'... dokładnie to zlecić komuś wykonanie ale nawet nie wiem na czym to polega czy jest to na zasadzie komunikatora czy javaskrypt z wewnętrznym odświeżaniem? Proszę o pomoc.

(boykott) #2

Zainteresuj się technologią / frameworkiem JQuery lub PHP + AJAX.

(Sylwestergolaszewski) #3

źle się trochę wyraziłem chodzi mi o zlecenie wykonania 'takiego czegoś' lecz nie wiem w jakiej technologii to zlecić bo podobno jest na to dużo sposobów.

(K Mazur) #4

To tzw. AJAX, najłatwiej to zrealizować używając biblioteki (frameworka) jQuery.

(soanvig) #5

Czekaj, ty chcesz mieć odświeżanie po wciśnięciu ikonki? Bo jak tak to najprościej jest:

W ikonce link do skryptu, który z powrotem przekieruje (za pomocą header(); ) do strony, która ma być odświeżona.

Jeśli chcesz mieć automatyczne odświeżanie strony co X sekund, możesz użyć nawet