Wewnętrzny czytnik kart pamięci MODECOM CR-107 <> integracja z płytą główną GIGABYTE H61M-DS2

Sprawdziłem po aktualizacji sterowników i restarcie sprzętu to nie ma zrzutu pamięci oraz problemu z plikiem sterownika ekranu, wygląda że wszystko jest dobrze.

Mam pytanko tylko czy jest możliwość, czy jest na to jakaś opcja żeby… jak włączę Windowsa XP to od razu ładują mi się dyski do Mój Komputer które odpowiadają czytnikowi - rodzajowi kart pamięci.

Jak włożę kartę pamięci np. SD i z czytam pliki, daje Bezpieczne Usuwanie Sprzętu i nie ma znaczenia czy dam tylko ten dysk co była karta to zawsze zamknę wszystkie dostępne dyski jako czytniki kart.

Chcąc włożyć drugi raz kartę to już system nie widzi tych że dysków / czytników kart i muszę uruchomić komputer ponownie.

Jest na to jakiś sposób by można było włączyć softowo ponownie wewnętrzny czytnik kart tak żeby były widoczne dyski jako czytniki kart pamięci?.

Nie korzystaj z bezpiecznego usuwania, zamiast tego wyłącz buforowanie zapisu na dyskach odpowiadających nośnikom zainstalowanym w czytniku.

Odpowiednią opcję znajdziesz w:
Menedżer urządzeń -> %Nazwa dysku% -> Zasady

Tzn. w W7 i w górę jest, w xp nie pamiętam, ale chyba też.

@anon42271672 i tak chyba mam zrobione że nie mam włączonego buforowania, a wyłączone buforowanie zapisu na dyskach

W%C5%82a%C5%9Bciwo%C5%9Bci

. I takie samo ustawienie mam do wszystkich dysków jako czytnik kart.

A mimo tego jak usunę poprzez Bezpieczne Usuwanie Sprzętu to nie mogę wrócić by włączyć dany dysk / czytnik karty pamięci.

Hej,

Bo tak naprawdę gdy wyłączysz buforowanie zapisu na rzecz optymalizacji szybkiego usuwania, to nie korzystasz z opcji bezpiecznego usuwania sprzętu. Po prostu po zakończeniu kopiowania wyjmujesz kartę i wkładasz kolejną. Bezpiecznego usuwania sprzętu używasz wtedy, gdy włączonej jest buforowania zapisu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus jak dobrze rozumiem jak mam teraz wyłączone buforowanie jak na screenie powyżej to mogę mieć cały czas włączone napędy / dyski czytnika kart pamięci, jak skończę kopiować czy też usuwać z karty pamięci pliki to śmiało mogę wyjąć kartę bez obaw na jej uszkodzenie?.

Dokładnie tak - kończysz kopiowanie, usuwanie danych, wyciągasz kartę i tyle. Nie przejmujesz się i nie używasz w ogóle bezpiecznego usuwania sprzętu.

@Dimatheus dzięki wielkie za odpowiedź i pomoc.

Zawsze właśnie usuwałem poprzez Bezpieczne Usuwanie Sprzętu z racji żeby nie uszkodzić nośnika danych czy też karty.

Nie trzeba, tylko nie wyjmuj karty momentalnie po zniknięciu okna kopiowania, bo możesz stracić część danych. Daj jej 2-3 sekundy.

@sensu tak od razu nie wyjmuje karty z czytnika, dopiero po upływie minuty i jak nie ma już zapisu czy odtwarzania z karty żadnych danych.

Czyli poprawnie. :slight_smile:

Dzięki wielkie Wszystkim za pomoc :slight_smile: .