Wewnętrzny czytnik kart pamięci MODECOM CR-107 <> integracja z płytą główną GIGABYTE H61M-DS2

Witam,

Mam płytę główną GIGABYTE H61M-DS2 chciał bym założyć wewnętrzny czytnik kart pamięci MODECOM CR-107, czy do w/w płytę główną mogę zintegrować z wewnętrznym czytnikiem kart MODECOM CR-107?.

Jeśli tak to w które gniazdo na płycie głównej należało by wpiąć złączę od wewnętrznego czytnika kart pamięci - czy ktoś z Was może zaznaczyć gniazdo na płyty głównej w które należy wpiąć złączę od wewnętrznego czytnika kart pamięci?.

W specyfikacji wyraźnie napisano: złącze zewnętrzne USB 2.0.


Zwróć jednak uwagę na obsługiwane systemy Windows.

F_USB1 lub F_USB2

PAMIĘTAJ, by odpowiednio podłączyć piny! (znajdziesz odpowiedni rysunek w instrukcji od płyty głównej, pokazujący który pin w gnieździe jest oznaczony GND.

To przyznam że nie co specyfikacje są nie jasne na stronie

Jest zdjęcie ze jest to płaski wtyk nie USB. System jest OK potrzebuje do Windows XP. Tylko jak jest faktycznie z interfejsem czy czasami ten wtyk nie jest traktowany jako F_USB jak pisze @Veer ?.

Popatrzę na oznaczenia płyty głównej czy jest tam takie gniazdo.

Hej,

To tylko zrób zdjęcie temu wtykowi i wrzuć do posta.

Pozdrawiam,
Dimatheus

To jest wtyk USB !
Pojedynczy wtyk USB

@Dimatheus jeszcze nie mam kupionego wewnętrznego czytnika karta, przed zakupem właśnie zapytałem Was czy jest szansa na podpięcie go do płyty głównej GIGABYTE H61M-DS2 która mam.

Znalazłem układ płyty głównej GIGABYTE H61M-DS2

Czerwonymi strzałkami zaznaczyłem gniazda F-USB1 i F_USB2 jak wspomniał @Veers czyżby to jednego z tych gniazd należało by wpiąć wtyk od wewnętrznego czytnika kart

?. Tylko że wtyk jest na 4 PIN’y i jest jednorzędowy, a gniazda F-USB1 i F_USB2 są dwurzędowe na 9 PIN’ów.

Jeden rząd , jeden interfejs portu USB.
Dwa rzędy dwa interfejsy portu USB.
Przykładowe zdjecie
image

@m4s dzięki wielkie za wyjaśnienie. Pozwolę sobie zaznaczyć na Twojej rozpisce

Oznaczenia%20USB

strzałkami na czerwono czy do tego rzędu należy wpiąć wtyk od wewnętrznego czytnika pamięci?.

Rząd nie ma znaczenia.


strona 17 - dokładnie pokazane PinOut dla tego złącza

+5V od pinu nr 1,3,5,7
Lub
+5V od pinu nr 2,4,6,8

@m4s dzięki wielkie za podesłanie manuala w PDF do płyty głównej.

Czyli nie będzie problemu z podpięciem owego wewnętrznego czytnika kart pamięci do tej płyty i śmiało mogę go drogą kupna.

Podłączyłem wewnętrzny czytnik kart pamięci, wszystko jest dobrze (prawie bym powiedział dobrze) z racji że czytnik widzi karty, jest wykrywany przez system XP ale nie wiem czemu i dlaczego jak chcę usunąć Bezpiecznie Sprzęt to pojawia się niebieski / blue ekran “rzut pamięci” oraz informacja o sterowniku sterownik ekranu igxprd32 przestał pracować?.

Przyznam że nie wiem co ma wspólnego sterownik ekranu z założeniem / dodaniem wewnętrznego czytnika kart pamięci?.

W czym to może być problem?.

Zaktualizuj sterowniki:
Chipset, USB, ekranu

@m4s to może być nie co trudne z racji że płyta główna GIGABYTE H61M-DS2 ma już swoje lata i nie ma uaktualnień do niej, aktualnych sterowników.

Wgraj te które są na stronie.
Jak tam brak nowych.

Właśnie patrzę i widzę że są różne wersje owej płyty co mam na stronie http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-ds2rev_10#kf.

Od wersji 1.0 do wersji 5.0, przyznam że nie wiem czy się różnią te wersje, aktualizacjami?.

Przyznam szczerze że nie bardzo mogę załapać które sterowniki pobrać ze strony http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h61m-ds2rev_10#support-dl żeby zaktualizować Chipset, USB i grafikę.

Na płycie głównej masz revision numer (wersja sprzętowa płyty) i ten numer wybierasz do pobrania sterowników

@m4s wielkie dzięki za pomoc.

Pobrałem sterowniki do Ver. 2.0 taką mam wersję płyty głównej.

Pobrałem sterowaniki do chipsetu oraz VGA.

Do USB nie znalazłem, czyżby były razem z chipsetem?. Prócz tych już pobranych sterowników pobrać i zaktualizować jeszcze jakieś inne?.

Po zainstalowaniu i restarcie sprawdź czy dzieje się to samo