Wezwanie do zapłaty z Pobieraczek.pl

Witam forumowiczów.

Kiedyś dla ciekawości założyłem konto w tym serwisie Pobieraczka,było na 10 dni bezpłatne.Nic nie pisało że po tym okresie konto nie zostanie zamknięte tylko będzie trzeba zapłacić za rok z góry.Prawie 100 zł.

Teraz mi przysyłają na maila grożby,że muszę zapłacić,mają mój adres IP.Jednak dane są fikcyjne.

Poniżej podaję tego maila co mi napisali,nie wiem czy to olać czy zapłacić.Czytałem w necie o tym serwisie że to oszuści,ale…

Szanowny Panie Niewiadomski,

Dnia 27.01.2010 z komputera o adresie IP 217.153.246.49 (proxy: 217.153.246.52) zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty spowoduje poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:

  • przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,

  • przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,

  • postępowanie sądowe,

  • komornicza egzekucja należności,

  • Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

  1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZ … 8HRUHYK9EZ

Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

  1. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:

Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.

Numer rachunku: 36 1600 1303 0004 1002 2832 0150

Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - massaro76@go2.pl

Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?e … Dxag%3D%3D

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,

Zespół Pobieraczek.pl

Poczytaj: search.php?st=0&sk=t&sd=d&keywords=%2Bpobieraczek++

http://www.google.pl/search?hl=pl&safe= … bieraczek+

Nie Ty pierwszy i nie ostatni, który nie myśli, tylko podaje Swoje dane i klika “dalej” nie czytając wcześniej regulaminu usługi.

olej w necie było juz tyle na ten temat że szok. Podusmowywujac,nie mają prawa :slight_smile:

http://www.wykop.pl/link/176356/pobiera … o-oszustwo

http://prawo.vagla.pl/node/8591

w google o wiele wiecej znajdziesz.

Jedno co mnie dziwi to to,że oni działają ponad rok i nikt im nie przeszkodził w tym bajzlu?Chyba wg prawa działają?Podałem inne imię i Nazwisko,adres też,ale miasto moje i maja mój numer IP…Nie chcę mieć kłopotów,ale zaczynam się martwić… :frowning:

Właśnie konsekwencjami podawania fałszywych danych straszą niefrasobliwych userów. Niezależnie czy mają prawo czy nie to trochę osób nie może spać po nocach z powodu Swojej gł… przepraszam - braku myślenia :wink:

Ja uważam że my internauci powinnysmy zgłosić sprawę do sadu o tej stronie i zgłosić to…a w necie rozgłosić po wszystkich userach by nikt nie wchodził na pobieraczek…Ja się pisze do tego apelu i jestem za tym by ostrzegać wszystkich internautów by nie wchodzili na ta stronę , wiem ze jest opcja w google zgłoszenia tej strony jako zagrożenie…Uważam ze powinyśmy się zoorganizowac i ostrzec wszystkich by nie wchodzili na ta stronę pobieraczek…

Olej sprawę. Danych personalnych oraz adresu nie podałeś, więc mogą Cię cmoknąć w 4 litery.

Aby żądać od providera Twoich danych adresowych muszą mieć nakaz sądowy, a żeby to uczynić muszą mieć dane osoby Panie Niewiadomski :wink:

Spij spokojnie, a następnym razem zastanów się gdzie i co wpisujesz w formularze.

Ja zgłaszać nigdzie nie będę . W internecie obowiązuje podstawowa i generalna zasada - należy myśleć. Strona sama z siebie nie jest zagrożeniem. Nie zawiera niebezpiecznego i ewentualnie ukrytego oprogramowania instalującego się automatycznie, które np. jest zawirusowane. Wszedłem na tą stronę i nic mi się nie stało, i co Ty na to?

W żadnym wypadku nie odpisywać, ani tym bardziej nie płacić :!:

W razie czego twierdzić, że nie zawierało się żadnej umowy. Do upadłego (nie wiadomo kto korzystał z komputera, duchy? kosmici? niemowlę?)

Zawarcie umowy następuje dopiero albo z chwilą złożenia podpisu (w tym przypadku ewentualność odpada), albo zapłaty.

Jakim cudem powiążą adres IP z konkretną osobą :?:

Musieli by dostać te dane od dostawcy internetu, ale dostawcy nie wolno podawać nikomu danych osobowych swoich klientów (wyjątek - policji, prokuraturze i sądowi w razie sprawy kryminalnej, ale to jest sprawa cywilna). Następnie udowodnić, która konkretnie osoba korzystała z komputera. Bo za zawieranie umów nie odpowiada właściciel łącza ani komputera, ale osoba zawierająca umowę.

Straszyć to sobie mogą…

Gdyby chcieli wyegzekwować, musieliby założyć sprawę sądową, udowodnić, że doszło do zawarcia umowy, uzyskać (nielegalnie) dane od dostawcy internetu, udowodnić kto konkretnie korzystał w danej chwili z komputera. Nikt nie ma obowiązku zeznawać przed sądem na swoją niekorzyść ani na niekorzyść innych domowników (członków najbliższej rodziny).

Kiedy już udowodniliby zawarcie umowy (bardzo mało realne), sąd zasądzi zapłatę. W razie braku zapłaty wtedy dopiero mogliby zwrócić się do sądu o nadanie wyrokowi klauzuli wykonalności i poprosić komornika o wyegzekwowanie.

Jeśli egzekucja komornicza się nie powiedzie (kwota przekracza wartość majątku dłużnika), wtedy dopiero będzie można wpisać kogoś do rejestru dłużników niewypłacalnych.

Takie firmy żerują na ludzkim strachu i braku podstawowej wiedzy prawniczej, część osób zapłaci (niech będzie 100 tyś osób, 10% z nich wystraszy się, machnie ręką i zapłaci, to daje 10000x100zł=1 milion!). Z reguły te firmy nie chodzą po sądach, bo najprawdopodobniej przegrają, a i tak nie zwrócą im się koszty (choćby dojazdów) z powodu niewielkich kwot.

nie płacić, olać, sprawa była poruszana, również w mediach, wciskanie punktów o płatnościach w gąszcz punktów regulaminu dotyczącego zakładania konta które można prawnie podważyć…

Kiedyś moja żona dała się wciągnąć w podobną sprawę, odpisałem im dosadnie czyli: “znam przepisy prawa, pocałujcie mnie w d…” i więcej nie dostałem od nich żadnej korespondencji…

No bo może oddali Twój “przypadek” do prawnika? :smiley: Teraz przyjdzie powiadomienie z sądu :wink:

PS. To był oczywiście żart. Mam nadzieje…

Nawet w telewizji o tym mówili…

Trzeba słuchać wiadomości :slight_smile:

Niestety ale cię zmartwię, dzisiaj już legalnie można umowę zawrzec w internecie bez podpisu, i co ważne wiążącą umowę :!:

To było już jakieś dwa, trzy lata temu, do tego czasu pewnie dawno by coś przyszło :slight_smile:

hej czy komuś wysłali przed sądowe wezwanie mam 3 dni aby zapłacić 94,80zł i nie wiem co mam zrobić ?

Nie bądź naiwny, masz ich olać ! Masz wcześniej napisane w poście że to oszuści którzy mogą Cię cmoknąć w zadek (tyłek)

Zwyczajne naciąganie internautów na kasę za nic. Liczą na to, że jak postraszą konsekwencjami prawnymi, to ktoś dla świętego spokoju ze strachu im zapłaci.

Tą sprawą zajmował się kiedyś Janusz Weiss (właśnie konkretnie chodziło o ten serwis) i rozmawiał z różnymi mądrymi ludźmi (min. dzwonił do jakichś instytucji zajmujących się prawami konsumenta) - ostatecznie wyszło na to, że takie zapiski w regulaminie mogą sobie o kant tyłka rozbić. Szczerze mówiąc byłem przekonany, że jak już sprawa została tak nagłośniona, to ktoś coś z tym zrobi.

Radzę się nie przejmować. Znam kilka osób, które się tam zarejestrowały, dostały podobnego maila i stwierdziły, że mają to gdzieś. Do tej pory nikt nie miał żadnych problemów.

niedawno było o tym pobieraczku w tv, jak ludzie się skarżyli że ich dzieci konta porobili, a potem wezwania do zapłaty :smiley:

ale co przyszły te wezwania…?

Dodane 27.03.2010 (So) 18:39

aaaa mi tez takiego przysłali narazie nie płace… :twisted: