Wget pomoc w obsłudze

Witam. Słyszałem o tym programie i potrzebuję go użyć tylko że nie wiem czy robię coś źle czy co bo mnie normalnie ******** już trafia…

Więc tak ściąłegm wget for windows. Wypakowałem i uruchomiłem wget.exe co się stało?? Nic. W tym problem każda wersja którą ściągam nie działa.

Próbowałem wpisywać polecenia przez konsole (cmd).

Gdyby działało po wpisaniu wget pojawiała by się lista komend. A pojawia się komunikat o nierozmoznaniu funkcji…

Proszę was powiedzcie mi jak to uruchomić i obsługiwać potrzebuję pobierać tylko 1 plik.

Jeśli macie działającą wersję bardzo proszę o podanie linku.

No i jeszcze jak nie problem podalibyście mi polecenie aby program pobierał tylko jeden plik.

chodzi mi o to np. wget http://jakistamlink.pl/index.php chodzi mi tylko o pobranie index.php

Z góry dziękuję.

Uruchom konsolę (cmd) i wpisz: wget --help|more. Otrzymasz pełny wykaz opcji.

wget to program konsolowy, nie ma GUI, obsługuje się go poprzez terminal/linię komend/konsolę (jakkolwiek by tego nie nazwać). Najprostsze użycie to

wget LINK-DO-PLIKU

// opcja -c pozwala kontynuować przerwane ściąganie, -P wskazuje gdzie zapisać plik:

wget -c -P /sciezka/gdzie/zapisać LINK-DO-PLIKU

Albo zainstaluj sobie Gwget, nakładkę graficzną na Wget. Dla Windows również powinno być, bo na Googlach coś mi się w oczy rzuciło :slight_smile:

Pozdrawiam!

czytaj

na platformę windows info

lub tutaj,pobierz

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

odpaliłem tego wget.exe wpisuje w cmd “wget --help|more”

otrzymuje:

“Nazwa “wget” nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy”.

i co teraz??

a wget odpaliłem ;/…

Wrzuć ten program do C:Program Files czy gdzie tam Windows trzyma swoje programy i wykonaj:

wget adres.do.pliku

albo spróbuj po prostu:

wget.exe adres.do.plku

EDIT: Tak jak pisałem wyżej musisz wrzucić do katalogu, gdzie Windows trzyma programy a dokładniej to wszystko wyczytasz tutaj, wszystko tak jak przypuszczałem, proszę bardzo, po 2 sekundach szukania w Google:

http://users.ugent.be/~bpuype/wget/#usage

Pozdrawiam!

ok działa

Dzięki dopiero teraz miałem możliwość sprawdzić :stuck_out_tongue:

Jeszcze jakby można było to jaka jest komenda na pobieranie tego samego pliku w kółko do czasu wpisania stop lub coś w tym stylu albo do zamknięcia konsoli??

Co masz na myśli pisząc “pobieranie tego samego pliku w kółko”? Przecież plik pobiera się do końca. A jaki ma sens pobieranie drugi raz tego samego pliku, kiedy już się go ma? Szybciej będzie skopiować go :stuck_out_tongue: