Wgranie biosu

Mam problem.Chciałbym wgrać najnowszą wersję biosu phoenixa.Próbowałem programem Phoenix WinPhlash ale wychodzi błąd,próbowałem z dosu ale też mi nie wychodzi.Może mi któś powiedzieć jak to zrobić.

Podaj nazwę płyty głównej, system jaki masz.

ściągnąć ODPOWIEDNI plik rozpakować i kliknąć dwa razy zaczekać ,zresetować i mamy nowy bios pod xp np. w linuxie można użyć freedos’a

Model laptopa to hasee q540s.

Nowego biosu nie ściągasz ze strony Phoenixa tylko ze strony producenta płyty głównej lub laptopa. Ciesz się, że “wychodzi błąd” - znaczy to, że plik biosu nie nadaje się do Twojego komputera i jeśli by nawet udało Ci się go wgrać, to jest duża szansa, że komputer by się nie uruchomił.

W jakim celu chcesz wgrać nowy bios?

Tylko że jakim cudem ten gościu na tym modelu wgrał ten bios http://sites.google.com/site/haseeq540n … -duo-t5450

To, że napisane jest w tytule “Phoenix” nie znaczy, że ten bios został ściągnięty ze strony tej firmy. Producenci komputerów przygotowują pliki biosu pod swoje produkty a bazują na plikach podstawowych dostarczanych przez np. Phoenix, Award i innych. Poszukaj pliku biosu na stronie producenta Swojego laptopa.

W jakim celu chcesz wgrać nowy bios?

Napisałem do właścicela tej stronki może da mi namiary do tego gościa.

Dodane 09.03.2010 (Wt) 19:50

Sam do tego doszłem w sobotę ściągłem BIOS ,program WinPhlash pod winde i ładnie się zainstalowało.