Wgranie mikrokodu Xeon

Witam. Zastanawiam się nad lekkim ulepszeniem starej platformy i chcę kupić Xeon E5440. Montaż procesora nie jest specjalnie trudny ale zastanawiam się czy muszę wgrywać mikrokod. Znalazłem listę chipsetów obsługujących Xeon LINK. I zastanawiam się czy muszę wgrywać je czy po prostu na tej stronie piszą że moja płyta je obsługuje i że mogę wgrać bez problemu. 

Chipset ma się do obsługi danego procesora tak jak ma się do tego podstawka na płycie głównej, to że w daną podstawkę możesz wsadzić jakiś procesor i to że chipset go obsługuje wcale nie znaczy że bios płyty głównej go poprawnie rozpozna i obsłuży.

Sprawdź na stronie producenta twojej płyty głównej czy obsługuje ona ten procesor a jeśli tak to sprawdź od której wersji biosu i czy masz tą wersję lub nowszą (może być konieczne wgranie nowszej wersji biosu).

Jeśli bios twojej płyty nie obsługuje w żadnej wersji a twój chipset rzekomo go obsługuje to istnieje szansa że jak dodasz do biosu mikrokod tego procesora będzie on poprawnie działał ale to już się wiąże z modyfikacją biosu płyty głównej a to już robisz na swoje ryzyko i swoją odpowiedzialność.

A tak ogólnie to trzeba adapter aby to zadziałało 771 <-> 775. Bo piny procka nie pasują bezpośrednio.

 

Pierw poczytać:

 

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_uruchomic_procesor_lga_771_na_plycie_lga_775

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2752538.html

Tak wiem że trzeba adapter zainstalować i są procki wraz z adapterem w zestawie więc to nie problem. Na innej stronie widziałem że ktoś miał do sprzedania moja płytę z procesorem Xeon więc raczej moja płyta obsługuje te procesory. Tak teoretycznie. Czy jak wgram mikrokod a moja płyta powiedzmy ma już go wgranego to w żaden sposób to nie przeszkadza tak jak z podmianą plików systemowych?

 

Dodatkowo tutaj piszą że moja płyta obsługuje wszystkie Xeon.

 

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/#gigabyte

Hmmm, a czemu nie pobierzesz pliku z mikrokodem i z poziomu biosu przez q-flash’a go nie wrzucisz ?

 

http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

 

 

Już wgrałem mikrokod lecz mam taki teraz problem.

 

Your PC needs to restart.