Wgranie niebrandowanego ROM'u a gwarancja - Android/HTC

Witam, kupiłem sobie HTC Desire z ale chciałbym sobie wgrać ROM od cyanogenmod z tym że gdy to zrobię to stracę gwarancję. Da się to jakoś obejść? Zrobić kopie zapasową przed zflaszowaniem telefonu i wgraniem nowego ROM’u? Czy nie ma możliwości i po prostu stracę gwarancję?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Niestety wgranie roota i nowego nieoficjalnego softu wiąże się z utratą gwarancji. Zawsze jednak możesz powrócić do stanu sprzed rootowania.

Poczytaj forum na temat androida. tam masz wszystkie zagadnienia opisane i wyjaśnione.

Wszyscy robią tak, że zmieniają ROM, a gdy coś zacznie nawalać to flashują do stanu fabrycznego, wtedy nie tracisz gwarancji, gdyż jest to oficjalny soft producenta.

Nawet na bricki jest sposób, by przyjęli. Przepalasz telefon (np. niewłaściwą baterią) i wtedy często wymieniają płytę główną :stuck_out_tongue:

Hmmm… ja swojego czasu poszedłem do serwisu Samsunga i poprosiłem, żeby mi zainstalowani niebrandowany soft. W Sosnowcu powiedzieli, że się nie da, ale w Katowicach zrobili to bez problemu. Przyjęli tylko zgłoszenie naprawy i napisali w nim “nieprawidłowe działanie oprogramowania”. Tylko fakt - był to oryginalny soft od Samsunga.