Wgranie nowego windows do laptopa

Witam

 

Kupiłem laptop Windows 8 i kolega doradza mi wyczyszczenie go bo pełno jest tam zapisanych fabrycznie programów (reklam) nie potrzebnych do pracy laptopa.

 

Mój kolega powiedział że jak chcę to mi może wyczyścić laptop i wgrać nowe Windows 7 (lubię 7-ke bo wiem co gdzie jest)

 

Czy to znaczy że wtedy będę miał system pirata? (powiedział że on kupił nowe te Windows 7 w Polskiej wersji)

 

Czy to jest legalne?

 

Czy takie czyszczenie  poprawi coś w pracy laptopa?

Jeżeli kupiłeś Windows 8 a on chce ci zainstalować Windows 7 to jak to może być legalne?

Pytam  o to bo w tych sprawach to naprawdę nie wiem jak to działa (co jest legalne a co nie).

Zostań przy systemie który masz oryginalnie zainstalowany w komputerze.

Taki system jest legalny i bezpieczny ponieważ jest z pewnego źródła.

Gry i programy zainstalowane dodatkowo przez producenta komputera można odinstalować tak jak każde inne oprogramowanie w Panelu Sterowania.

Już za kilka miesięcy będziesz mógł legalnie zaktualizować swój legalny system do legalnego Windowsa 10 który znów ma normalne menu Start.

Nigdy nie instaluj programów z niepewnego źródła nawet gdy dobry kolega chce ci je instalować.

Sam sobie strzel formata i zainstaluj po prostu 8.1: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/create-reset-refresh-media

I Tak, klucz od 8 działa w 8.1, ba, nawet instalator cię o niego nie poprosi, bo sam wczyta go z BIOSu.

Wszystko fajnie tylko ja nie lubię Windows 8 (jestem przyzwyczajony do Visty i 7-ki)

I jakiej pomocy w takiej sytuacji oczekujesz? 

 

System wgrany przez kolegę legalny nie będzie. Chyba że jest to wersja BOX i kolega usunie ten system ze swojego dysku, oraz odda Tobie w wyłączne posiadanie.

Gdy już niedługo wyjdzie 10 to będzie bardzo podobna do 7 więc zostaw oryginalny system i nie pajacuj.

Jak tak bardzo kochasz 7 trzeba było kupić komputer z takim systemem, a tak tylko zawracasz gitarę.

Dostałeś informację, że zmiana z legalnej 8 na nielegalna 7 nie jest dobrym pomysłem.

Zrobisz jak uważasz. 

Jak masz kasę to kup Windows7 w sklepie.

Czy taki Windows ze sklepu można zainstalować na kilku komputerach?

 

Chodzi mi o to że mam w domu dwa kompy laptop i stacjonarny (może kiedyś bym chciał zapisać nowe Windows na drugim kompie)

Nie można. Jedna licencja - jeden komputer. Jeśli chcesz przenieść system na inny komputer, to wpierw musisz się go pozbyć z pierwszego komputera. Dotyczy to wersji BOX systemu.

Nie chodzi mi o pomoc tylko o radę .Kolega co mi chce wyczyścić kompa z racji tego że ten laptop jest słaby (procek pojedynczy 1Ghz) to że takie wyczyszczenie poprawi jego prace (będzie trochę szybszy)

 

Co wy o tym myślicie?

Rób jak uważasz. 

 

A to nie jest w takim razie laptop z tzw. ‘Win 8.1 z usługą Bing’?

Temu laptopowi to i Win7 nie pomoże.

Jeśli kolega chce Cie załatwić z windowsem NIE oryginalnym, no to dlaczego nie. Jednak ja na Twoim miejscu bym został na W8.1 skoro z takim Windowsem laptop został zakupiony, to i wiadomo, że z legalnego źródła komputer, jak i Windows oryginalny. Oczywiście w Windowsie 8.1 możesz zbędne pierdoły usunąć, nie ma z tym najmniejszego problemu. To tylko kilka minut roboty a Windows w dalszym ciągu legalny pozostanie, lecz skonfigurowany już pod siebie. Popracujesz na W8.1 to sam przyznasz rację, że szybszy jest od W7 i nie będzie problemu z codzienną pracą na 8.1.

 

Druga sprawa. Jeśli chcesz mieć wygląd Windowsa, Windowsa 7, czy Visty, to zawsze możesz ściągnąć i zainstalować tzw. theme na 8.1.