Wgranie starego windowsa na lapa i podział na partycje

Witam. Ostatnio zakupiłem laptopa packard bell. Niestety domyślnie ma tylko jedną partycję. Czy jeśli zrobiłbym drugą, którymś z popularnych programów, to mógłbym jednocześnie wgrać na nią starego windowsa xp, tak żebym w biosie mógł uruchamiać tego, którego akurat chcę?

Mógłbyś ale problem może być ze sterownikami pod XP, a mianowicie może nie być sterowników na XP

Podaj model dokładny tego laptopa

to samo co kolega wyżej oraz nie instaluj starszego systemu na nowszy inaczej nowszy nie będzie działać

a po co ci XP

Jeżeli instalujesz najpierw nowszy system (np. Vista/7) a potem starszy (XP) to mogą być problemy z menu wyboru systemów i trzeba będzie to naprawić. Zobacz:

windows-jak-doinstalowac-windows-t483339.html?hilit=szulcu

przeglad-metod-naprawy-problemow-uruchamianiem-windows-t497796.html

Poza tym zanim zabierzesz się za instalację jakiegokolwiek systemu, odwiedź stronę producenta laptopa i sprawdź czy są dostępne sterowniki pod wybrany system. W tym temacie przeczytasz w jaki sposób szukać sterowników do laptopów i nie tylko: instalacja-sterownikow-t501778.html

Pozdrawiam.

Model to VAB70. A chcę zainstalować Xp, bo siódemka płynnie działa na naprawdę dobrych kompach, a ten pomimo że szałowych osiągów nie ma, domyślnie ma siódemkę. :frowning:

Dlaczego 7 tak słabo działa? zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

http://www.dobreprogramy.pl/Czemu-Vista … 11413.html