Wgranie systemu na Netbooka - porady

Witam, od pewnego czasu zastanawiam się nad kupieniem Netbooka. Jednak to, co mnie troszkę niepokoi, to wgranie systemu, jeśli ten uległby awarii. Netbooki nie mają napędów CD/DVD i dlatego mam pytanie: w jaki sposób wgrać Windowsa XP? Chodzi mi o najlepszy, najłatwiejszy i najtańszy sposób, który mógłbym zrobić sam w dowolnym momencie, gdyby system padł. Proszę o odpowiedzi osób, które rzeczywiście już to robiły. Pzdr

Możesz z pendrive’a wgrać system - poradniki znajdziesz na necie bez problemu.

Najłatwiej kupić czytnik płyt pod USB, ceny od ok. 200-250zł.

Tych sztuczek z pendrivem próbowałem i się nie udało.

Jeśli netbook ma Windowsa XP, to nie trzeba będzie wgrywać. Może mieć partycję recovery, która umożliwia przywrócenie systemu do stanu fabrycznego (taki system nie wymaga aktywacji). Podobno niektóre mają płyty recovery, choć nie bardzo wiadomo gdzie je wsadzić.

W każdym razie komputer z systemem ma jakąś opcję przywracania, a trudno trafić model bez systemu, teraz zdecydowana większość ma Windowsa XP, a te z linuksem to słabsze modele, z matrycą np 7-9cali.

Można też spróbować siódemkę, bez problemu chodzi z Aero, Microsoft udostępnia narzędzie do stworzenia instalacyjnego pendriva: http://store.microsoft.com/Help/ISO-Tool

Gdy się znudzi Aero, można przełączyć na widok klasyczny, wtedy nie różni się zbytnio od XP/2000/98. Z siódemką w laptopach jest problem z “mieleniem” dyskiem po zalogowaniu, co na baterii przeszkadza. Winna okazuje się funkcja Superfech, ładuje wstępnie biblioteki najczęściej używanych programów. Ma to niby przyspieszyć, ale wyszło jak zawsze. Wyłącza się toto w konsoli Usługi (services.msc), usługa “wstępne ładowanie do pamięci” na wyłączoną.

ja na swoim mam acerze mam partycje recovery i bez problemu przywraca system do stanu fabrycznego, pozostawiając rozmiar partycji jak i dane na innych partycjach bez zmian, jak kolega wyżej pisze bez problemu można również zainstalować windowsa z pena jednakże jak mnie Pan z infolini poinformował licencje jaką mam na windowsa jest tylko i wyłącznie na acer windows home, również bez problemu instaluje się ubuntu netbook remix, zawsze jednak możesz kupić dvd na usb, bądź tez samą przejściówkę IDE>USB, SATA>USB