Wgranie xp na dysk i odpalenie systemu na innym komputerze

Witam.Mam taki problem,mam laptopa i zepsuł mi się w nim napęd,a musze zrobić w nim formata i wgrać na nowo xpeka.ale jak wiadomo przez płytkę nie mogę a przez usb np.pendrive cosik nie wychodzi.i pytanie takie: czy mogę dysk podłączyć do innego komputra i wgrać windowsa a potem wsadzić do laptopa i odpalić system?wiem że może być trudno ale słyszałem że się da i prosiłbym o jakieś wskazówki porady.

Jeżeli masz dysk s-ata i peceta z mobo, które ma s-ata to jak najbardziej podłączysz, bo niczym się nie różni pod względem podłączenia dysk 2,5 cala od 3,5 cala. Tak więc teoretycznie zainstalowałbyś XP na tym dysku, ale praktycznie jest to niemożliwe, ponieważ XP zapoda drivery do peceta i jak włożysz do lapka dysk i załączysz go, to XP nie będzie wiedział z jakim sprzętem ma do czynienia i w ogóle się nie dźwignie(po prostu będzie czarny ekran z migającym kursorem i tak będzie cały czas wisiał). Tak więc zostają Ci dwie opcje, ale skombinujesz sobie napęd na USB, albo niestety serwis i wymiana napędu.

Dodane 23.04.2011 (So) 10:20

Może opisz co się dzieje, że nie możesz zainstalować XP z pena, może da radę rozwiązać problem…

zrobiłem botowalnego pena z xpekiem odpalił , były do wyboru partycje itp tak jak przy normalnej instalce z płyty ale po pewnym czasie jak miało dojść do szybkie formatowanie lub coś tam w tym czasie, to wyskakiwał mi nonstop niebieski ekran, albo zawieszał się na tym formatowaniu.

Prawdopodobnie brak sterowników SATA w instalce XP, miałem to samo na lapku. Ściągnąłem z neta zmodyfikowanego XP z wbudowanymi już sterami SATA i wszystko poszło gładko. Te sterowniki można dodać samemu do instalki XP ale dla mnie krócej trwało ściągnięcie całego gotowca.

Tu jest opis http://walendowski.com/2008/02/06/instalacja-windows-xp-na-dyskach-sata/

mam xpeka z sterownikami sata bo wcześniej miałem wgranego na laptopie więc to nie to

Masz poradnik jak dobrze przeniesc xp na penka aby dal sie instalowac

http://walendowski.com/2009/02/19/insta … eci-flash/

staszek0207 , skoro sypało błędami, to najwyraźniej się instalka źle zgrała. Spróbuj według tego powyższego poradnika, jak nie da rady, to nie przychodzi mi nic rozsądnego poza wymianą napędu w serwisie.