Wgrywanie aplikacji iTunes > iPhone

Witam. Jestem świeżym posiadaczem iPhone mam go 2 dni. Kupiłem go już po jailbreaku bez simlocka i z masa wgranych aplikacji.

Dziś chciałem zainstalować sobie na iPhonie TomTom’a dodałem do Biblioteki iTunes TomToma ale jak klikam zsynchronizuj programy to pyta sie mnie czy ma zsynchronizowac je z tymi ktore sa w bibliotece i usunie te ktore sa w telefonie. Nie da sie zrobić tak bym dorzucił tylko tego TomToma do tych aplikacji ktore są już zainstalowane w iPhone ?

Druga sprawa jak zarządzać całym ‘menu’ z aplikacjami powiedzmy, że chciałbym usunąć całkowicie aplikację giełda czy pogoda i poukładać sobie ikonki tak jak by mi się to widzało.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Sorry jeśli temat wałkowany milion razy. Przeszukałem troche forum ale nie moge znaleźć rozwiązania na moje ‘probolemy’.

Jeżeli chcesz zostawić wgrane aplikacje musisz kliknąć w iTunes na liście prawym klawiszem myszki na iPhonie i wybrać przenieś zakupione rzeczy. Jednak aby to zrobić musisz posiadać dane konta iTunes, z którego były one kupione. Usunąc Giełdy i Pogody się nie da, ale może je ukryć, np przy pomocy SBSettings.

przytrzymywało się przycisk Home z tego co kojarzę przez parę sek i ikonki się trzęsły i można było przestawiać…

do usuwania giełd był program w cydii ale nazwę zapomniałem, można było ukrywać ikonki aplikacji itd.

z tego co kojarzę to nie usuwał… ale można zawsze było ręcznie zaznaczać…

w tym problem, że w zakładce programy widzę program TomTom w lewym oknie ale nie mogę go zaznaczyć bez zaznaczenia wyżej Synchronizuj programy. A po zaznaczeniu tego dostaje komunikat, że zsynchronizowanie z biblioteką wymaże wszystkie dane z iphone.

Z tego co wiem to dodać powinno się dać ale potem już nic z iphona nie skasujesz… dopiero jak zsynchronizujesz go z komputerem i stworzy się baza twojego iphona na komputerze będzie możliwa pełna administracja iphonem w tym np układanie ikonek we własnej kolejności na ekranie komputera ;] normalnie także można trzeba przytrzymać dłużej palec na ekranie aż ikony zaczną drgać i wtedy można je sobie przesuwać gdzie się chce ;] potem przyciskiem na dole się akceptuje ;]

a jednak :wink: myślałem że się przytrzymuje przycisk home, sory za wprowadzenie w błąd