Wgrywanie firmware na dysk WD 20EARX

Witam,

Pytanie jak w temacie, jak mam wgrać nowe firmware na dyski WD 20 EARX. Ze strony WD jest info ale niestety nie potrafię stworzyć cd startowego z wymaganym plikiem pod windows 7, nierozumiem też pkt. 4 z tej instrukcji, link : http://support.wdc.com/product/download … 13〈=pl. Proszę o pomoc o łopatologiczne wyjaśnienie jak to ugryźć.

Z góry dziękuję

Cyt:

“4.Uruchom system, który ma zostać zaktualizowany, z dysku twardego na nośniku, na który wypakowano zaktualizowane pliki.”

Prawdziwy bełkot.

Też nie rozumiem tego.

Na chłopski rozum. Musisz utworzyć dysk bootwalny. Jak utworzyć bootowalnego pendrive wytłumaczone jest tutaj http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2031856.html#9676775 i wgrać na niego plik z nowym firmware (chodzi oczywiście o plik exe z archiwum).

Następnie uruchomić komputer z pendriva.

“4. Uruchom (zbootuj) system, którego dysk twardy ma zostać zaktualizowany, z nośnika (dyskietka, CD-RW, dysk sieciowy itp.), na który wypakowano pliki aktualizacyjne.”

Gdyby komputer, na którym jest zamontowany ten dysk twardy, miał czasem :slight_smile: napęd dyskietek , to sprawa jeszcze prostsza. Bootowalną dyskietkę wykonuje się wprost w systemie , po czym kopiuje się na nią zawartość pobranego archiwum.

Po zbootowaniu komputera z dyskietki pojawi się Wiersz Poleceń , gdzie trzeba wpisać wdidle3.exe i nacisnąć Enter. Reszta zrobi się sama (około 2 minuty). Po otrzymaniu komunikatu o powodzeniu, wyjąć dyskietkę i już bez niej zrestartować komputer z twardego dysku.

Niestety nie mam stacji dyskietek ale spróbuję z pendrivem i zobaczymy. Dzięki za pomoc:)

Dodane 24.01.2012 (Wt) 16:54

Dałem radę, trochę mnie to męczyło ale udało się dzięki Waszej pomocy! Szacunek!