Wgrywanie na YouTube poza przeglądarką

Witam!
Jak w temacie. Jest jakiś program, który pozwoliłby na upload filmów na YouTube poza przeglądarką? Chodzi mi o to, żebym mógł w tle uploadować filmy i w połowie zrestartować komputer, a po restarcie kontynuować wysyłanie - nie od początku, tylko od momentu, w którym przetrwałem. Filmy to duże pliki, a upload mam tylko 640 kb/s.
Jakieś pomysły?

Protokół/API YT nie wspiera wznawiania wysyłania materiału wideo niestety.
Na Linux widziałem podobne cudeńka napisane w Pythonie do uploadu.
Wystarczyło odpowiednio skonfigurować z YT API key, ale niestety jako tako wznawiania nie obsługiwało za to dało się ustawić “transfer cap”, żeby nie zjadało przepustowości całego uploadu.

Czyli jak mam plik MP4 ponad 1 GB, albo 2 z audio w AAC, a video H-264 Full-HD, to muszę czekać te 8-10h aż się wgra? Masakra!

No masakra :slight_smile: tym bardziej jak upload jest marny.
Dlatego w przypadku uploadu dużych plików nie używam swojego łącza internetowego :wink:

A słuchaj: Kiedy skończy mi się umowa na net, to (prawdopodobnie) będę mógł zwiększyć upload do 3 mb/s. Przy takiej szybkości jak długo potrwa wysyłanie pliku o wielkości np. 2,5 GB?
Do nagrywania pulpitu z kompa wykorzystuję darmowy program oCam. Może idzie go jakoś skonfigurować (ustawienia kodeka) tak, żeby obraz był dobrej jakości a za razem rozmioar nie był kosmiczny?
W moim smartfonie (Xperia M5) jest wbudowana funkcja nagrywania ekranu. Po nagraniu przy jej pomocy filmu, który trwa 32 min. jakość jest dobra, a rozmiar wynosi tylko 300 MB. Jak to możliwe? Audio zakodowane jest w AAC, obraz w H-264, a rozdzielczość to Full-HD. Jak to możliwe?

1 polubienie

Bitrate mniejszy i dlatego mniej waży. (może ilością klatek na sekundę też się różnić)

upload do 3 mb/s. Przy takiej szybkości jak długo potrwa wysyłanie pliku o wielkości np. 2,5 GB?

szybciej niż w około 2 godziny nie da rady, przy wykorzystaniu pełnej przepustowości.

A jaki bitrate ustawić, żeby to dobrze wyglądało i rozmiar był nie z kosmosu?

Zczytaj sobie wartości od innego pliku, którego rozmiar Ci pasuje i ustaw takie.

Wszystko zależy jaka jest to treść, jaki kodek, jaka rozdzielczość i klatkaż.
Przy bardziej statycznej treści 3500 kbps przy 1080p, 30 klatkach i h264 powinno spokojnie wystarczyć.
Przy nagrywaniu pulpitu może nawet wystarczyć ok. 2000 kbps, ale wtedy radziłbym podwójne kodowanie.

1 polubienie

Masz na myśli VBR, czy CBR?

Chodziło mi o minimalny bitrate.
VBR powinien się sprawdzić lepiej.

Ale ja w tym oCam’ie mogę podać tylko maksymalny bitrate, i kwantyzatory minimalny oraz maksymalny.

Szczerze mówiąc to tłumaczenie jest bardzo specyficzne i tylko domyślam się o co może chodzić.
Przed wrzuceniem materiału na YT nie obrabiasz go w żaden sposób?
Mam na myśli jakiś program do montażu i postprodukcję.

Nie, nagrywam poradnik z pulpitu i wrzucam na YT.