Wgrywanie nowszego Androida na telefon

Nie wiem, czy temat nie powinien leżeć w dziale systemy mobilne, ale jest nieco powiązany z tematyką tego forum. Chodzi o wgranie nowego Androida na leciwą komórkę, czyli Sony Ericon Experia Mini(brak większej ilości informacji o modelu).

 

Matka, której mam wgrać nowego Andka, posiada ona(moja matka) licencję na Windows XP, ale w tej chwili nie będę jej go instalować. Mam zainstalowane Android SDK i już instalowałem na ten telefon Apkę z niezaufanych źródeł.

"mam wgrać nowego Andka, posiada licencję na Windows XP’ chodzi Ci o telefon czy komputer?

Użyj Sony PC Companion do aktualizacji. Android SDK zbędne jeśli nie będziesz rootował telefonu czy wgrywał custom romu.

Tak, ale czy aktualizacja będzie przez kabel USB czy inny interfejs? Można tego dokonać za pomocą WINE?

Aktualizacja odbywa się poprzez USB, przez wine nie próbowałbym, trudno zapewnić na 100 procent że wszystko się powiedzie przy tego typu emulacji.

"mam wgrać nowego Andka, posiada licencję na Windows XP’ chodzi Ci o telefon czy komputer?

 

Dzięki za zwrócenie uwagi. Post poprawiłem.

No dobra. Dlatego pytam, no bo WINE nie pozwala na instalację sterowników do kabla USB, a ten temat chyba nie został przeniesiony z działu GNU/Linux. Ponownie więc sprawdzę czy jest ta aplikacji na GNU/Linux. Dzięki.

Pod Linuksem dasz radę wgrać tylko za pomocą flashtool ściągając czysty ROM gdzieś z xda.